The Universim Recenze

Chtěli jste být někdy bohem? Hra The Universim vám dává tu jedinečnou možnost! V The Universim můžete simulovat život na planetách, utvářet a měnit jejich vývoj, zkoumat a používat správné technologie.
Přeměnou nebude procházet pouze život na planetě, ale i planeta sama. Ve hře probíhá střídání dne a noci a ročních období. Je zde omezený počet různých surovin, pohromy, války a nečekané události jako například přílet mimozemských nájezdníků. To vše bude mít vliv na vzhled planety a její obyvatelnost.

Vše samozřejmě začíná v době kamenné a postupně se dostanete až například k mezigalaktickým objevům. Konečná fáze hry by vás měla vyslat do vesmíru, který budete moci prozkoumávat a objevené obyvatelné planety kolonizovat, případně navazovat kontakt s jejich obyvateli.

Buďte bohem!

Chtěli jste být někdy bohem? Hra The Universim vám dává tu jedinečnou možnost! Předem bych chtěl upozornit, že hra je v alpha verzi a že v ní ještě spousty věcí bude doladěno a vylepšeno. Jen tak ještě pro zajímavost, hře se podařilo před nedávnem dokončit kickstarterovou kampaň a vývojáři mají již na vývoj hry přes 320 tisíc dolarů, což už není malá částka. Musím tedy říct, že se nejedná o žádný AAA titul, ale taky ne o žádný drobek. Jedná se o typickou indie hru s docela velkým rozpočtem.

Určitě se podívejte na video recenzi, vše rázem názorně a snadněji pochopíte. V tomto článku sepíši spíše shrnutí a dojmy.

O co vlastně jde?

Hra vám simuluje kompletní běh planety, ekosystém a populaci. V každém případě velmi doporučuji projít si tutorial, protože já jsem se třeba ve hře na poprvé až tak dobře nezorientoval. Když si tedy projdete tutorial, čeká vás již hra. Při prvním spuštění se vám vygeneruje vaše planeta, ale vstup do samotné hry má velice hlemýždí tempo. Vaším cílem je co nejvíce rozšířit a vyvinout svou civilizaci a můžete, respektive musíte do všeho zasahovat. Například je nezbytné vybrat vaším obyvatelům rozkazy, čím se mají zabývat v první fázi hry. Co všechno můžou těžit, stavět apod. 
Začínáme hrát v době kamenné, a tato doba je ve hře už plně funkční. Postupně se máme šanci dostat přes různá historická období až po objevování nových planet. Asi nejzajímavější je vesmírná část. Pro další vývoj vaší civilizace potřebujete suroviny, a když vyčerpáte vaše zdroje, tak musíte co? No přeci jak se tak mezi námi bohy říká, jít "vyžrat" jinou planetu. Je zde široká škála planet a nemůžete zakrnět jen na té vaší. 
Celkový systém hry jako ekosystém, změna teploty, populace či životní podmínky jsou na velice dobré úrovni a vše funguje tak, jak má. Navíc se zde může měnit i roční období. Mezi další zajímavosti ve hře spadají i události, které vaší civilizaci můžou zničit. Můžou vás navštívit mimozemšťané, vaši svěřenci mezi sebou začnou klidně válčit či onemocní.To však ještě v této alpha verzi není úplně možné, ovšem vývojáři již vydávají různá videa a píší novinky o dalším vývoji hry. Což je super.

Žádné mikrotransakce a DLC ZDARMA!

Autoři nechtějí do hry zavádět mikrotranskace či další poplatky. Všechna DLC do hry budou v budoucnu zdarma. Alespoň to tedy alespoň slibují na Kickstarteru. Hra mi i z nějakých části připomíná Spore či Civilization, ale ve většině svých prvků si udržuje originální koncept. 

Shrnutí

Pojďme si tedy říct nějaké ty výhody a nevýhody. Hra vám nabízí realnou simulaci planety, obyvatel a unikátního ekosystému. Je také velice nápadná svým konceptem a veškeré zvuky a soundtrack odpovídají realitě. Na druhou stranu má hra pro mě poměrně slimáči tempo a grafika včetně obyvatel by se mohla ještě vylepšit. 
Pokud chcete hru na odreagování či si chcete zahrát na boha, můžu vám hru plně doporučit. Hře neuděluji žádné hodnocení, protože se jedná o ranou alpha verzi a případné podcenění či vychválení by mohlo v budoucnu uškodit. 
Ale kdybych doopravdy musel hru ohodnotit, tak si ode mně odnese 7 z 10, ale pokud se vše dokončí, může být ještě lepší.
7
Good

Do you like the review?

0 0
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x