První dojmy na Fallen London

Fallen London je hra která podle obrázků vypadá jako nádherná 2D adventura. Bohužel tomu tak ani náhodou není.

Moje první dojmy

Když jsem poprvé viděl obrázky na hru Fallen London, říkal jsem si, že to bude výborná 2D adventura s bohatým příběhem. Nakonec to dopadlo tak, že nebyl moc bohatý ani ten příběh.

Po zapnutí hry na mě vyskočila stránka, která se ani nedá pořádně popsat. Vlastně tam nebylo skoro vůbec nic, kromě spodní lišty kde jsem našel další stránky jako je shop, zprávy a už ani pořádně nevím co dál. Dále pak v levém horním rohu najdete ty typické tři čárky, které vám otevřou boční menu, kde najdete jakési staty. Díky tomuto mi konečně došlo přísloví “Nesuď knihu podle obalu”, ovšem v tomto případě to byl zajímavý obal a opravdu nečitelný obsah. Samozřejmě to je pouze můj názor, jelikož se moc nezajímám o hry typu Shakes & Fidget (kterou jsem sám hrál přibližně do levelu 200). Pojďme se na hru ale podívat blíže.

Hra + příběh

Po prvním spuštění hry si klasicky vytvoříte postavu, napíšete si své jméno a to je tak vše. Poté vás hra hodí přímo do příběhu. Příběh jako takový je podle mě nejsilnější stránkou hry, jelikož ani graficky, ani hratelností popravdě moc nevyniká.

V roce 1891 Londýn napadli netopýři (že by nová upíří sága?) a Londýn upadá do tmy. Státní orgány selhaly a rozrůstá se kriminalita. Vás o 30 let později z nějakého důvodu zavřou do vězení (třeba jste zabili netopýra… kdo ví) a vašim  úkolem je samozřejmě je se z vězení dostat. Což je opravdu až moc rychlé a stručné…

Jelikož si pouze volíte svou cestu podobně jako ve hrách od Telltale Games, moc na výběr nemáte. Z vězení se dostanete během dvou minut, kdy se jen rozhodujete, kterou cestu zvolit. Popravdě bych byl raději, kdyby hra nabízela plno puzzle hádanek, rébusů a ne jen pouhé klikání na questy. A i ty se udělají za vás.

Předtím než se z vězení dostanete, musíte si zvolíte směr, kterým se pak budou vaše schopnosti ubírat. Máte na výběr ze 4 schopností, a to je Obezřetnost (Watchful), Nenápadnost (Shadowy), Nebezpečnost (Dangerous) a Přesvědčivost (Persuasive). Poté, co si jednu vyberete, proběhne dokončení úkolu v postupu, jaký jste si zvolili. Dejme tomu, že jste si vybrali nebezpečnost: poté co k vám přijde hlídač, tak ho prostě brutálně zmlátíte, vezmete si klíče a v klidu odejdete. Tedy pokud někdo nezapne poplach.

No a pak se už vezete. Děláte úkoly, občas dostanete nějakou věc, která se vám třeba bude hodit a to je tak vše. A jako v každé hře typu Shakes & Fidget i zde máte výdrž. Výdrž je symbolizována jako svíčky, to asi proto, abyste se neztratili. Ale nebojte, i zde se výdrž doplňuje co 5 minut jedna.

A kromě mapy tu není skoro nic graficky náročného, jelikož většinu obrazovky zabírá žlutá stránka, kde máte úkoly.
Fallen London iOS screenshots

závěrečné shrnutí

Hra Fallen London by toho mohla nabídnout mnohem více a věřím, že kdyby to byla 2D Akční adventura, možná by mě i bavila. Bohužel tomu tak není a hra je takové to klasické RPGčko do prohlížeče. Hraní mě vůbec nebavilo a kromě nepřehledného uživatelského rozhraní, mně vadila i i načítací obrazovka, která mnohdy sebrala i 4 minuty času.

Ale jak jsem již zmiňoval, je to pouze názor můj. Hráči, které baví hry typu Shakes & Fidget, si možná přijdou na své. Jediné, co bylo na Fallen London celkem příjemné, byla taková temná uklidňující hudba.

3
Bad
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x