První setkání Game Brew Plzeň

V pondělí 25.5.2015 prostory kavárny DEPO2015 hostily další z kreativně-technologických akcí – Game Brew Plzeň – setkání vývojářů, grafiků a nadšenců herního businessu. Téměř 40 lidí si přišlo poslechnout přednášku zkušeného vývojáře Vladimíra Geršla a dozvědělo se také na jakých nových hrách pracují plzeňské firmy a týmy.

Už na GameDay jsme se bavili s vývojáři z Gamerous Studios a byli jsme pozváni na první setkání nejen herních vývojářů do Plzně. Bohužel, jelikož šlo o pracovní den a přejet přes celou republiku není jen otázka hodinky, tak jsme se akce nemohli zúčastnit. 

To ale neznamená, že o ní nechceme informovat a že nebyla zajímavá. Právě naopak! Dostali jsme k dispozici report z celého setkání, který si můžete přečíst níže.


Image title

První vydání takovéto akce doprovázela až nečekaná účast. Večer otevřel Vladimír Geršl CEO & Lead Game Designer z Fun 2 Robots, firmy, která nedávno prošla úspěšnou crowdfundingovou kampaní na hru Future Factory, pracující s motivy z Čapkových knih. Jeho přednáška „Jak se stát indie developerem“ přilákala i náhodné návštěvníky kavárny. Obsah totiž přesahoval vývoj her a dotýkal se hodně i podnikání jako takového, rozjezdu nové firmy, formování týmu – všeobecně aplikovatelných zkušeností. Image title

Druhou část večera otevřelo EmbrioCG s jejich prvním počinem Furious Pedaling. Popsali cestu od vysoce komplexní mobilní hry po její zjednodušení, kdy hráč využívá pouze klikání na obrazovku k udržení se na cestě. Byť je vydání hry ještě daleko, publikum shlédlo i hratelnou demoverzi. Gamerous Studios odhalili utajovanou novinku. Hra Protect je také pro mobilní zařízení a bráníte v ní pomocí laserů město před útokem z vesmíru. „Hra nebyla ani tak utajovaná, jako spíše vyvinutá velmi rychle. A protože aktuálně propagujeme ještě předchozí Alchemixo, nebyl prostor pro její dřívější odhalení“, vysvětluje Marek Čech, Chief Game Designer Gamerous Studios. Image title

Po krátké pauze následovalo nejstarší plzeňské studio Blue Pulsar Games a jejich So Shepherd! Hra, podle jejich vlastních slov přitahuje pozornost hlavně mladších hráčů, byť hratelností vývojáři cílí spíše na starší publikum. Ve hře, která díky vtipným detailům sklidila zasloužený zájem, se vžijete do role pasteveckého psa chránícího stádo ovcí. Na místě se také rozhodli odprezentovat svůj projekt dva účastníci – Matěj Matouš a Tomáš Babka. Jejich hra je ve velmi rané fázi, ale prozradili, že příběh je postavený na reálných událostech a podobnost se skutečnými osobami nebude čistě náhodná. Image title

Akce poté pokračovala již v neformálním duchu až do pozdních hodin. 

Myšlenka Game Brew Plzeň vznikla jako malá akce pouze pro dva plzeňské týmy – Gamerous Studios a EmbrioCG. „Shodli jsme se, že je potřeba přilákat do Plzně lidi s dlouholetými zkušenostmi z oboru a díky jejich znalostem se posouvat rychleji ve vlastním vývoji,“ doplnil Tomáš Šebesta, CEO Gamerous Studios. První nápady oba týmy konzultovali s lidmi z České hry o.s. a Plzeň2015, které koncept nadchl a pomohli při realizaci. A to především s propagací mezi českou herní komunitou, předali zkušenosti z organizování podobných akci nebo umožnili umístění v DEPO2015. Za toto oběma organizacím náleží velké díky. 

Image title

Koncept akce, jak proběhla a jak by měla probíhat do budoucna, má 3 části: 

1) Přednáška, kdy se účastníci mohou dozvědět od hosta jeho konkrétní zkušenosti.

2) „Pitch“, jakýkoliv účastník, který vyvíjí nebo teprve rozpracovává svůj nápad, ho může ve vymezeném čase odprezentovat publiku v libovolné formě.

3) Networking, volný průběh zbytku večera, kdy je možnost se potkat s přednášejícím hostem i prezentujícími vývojáři a otestovat prototypy her.


Takže kdo máte chuť, určitě sledujte Facebookové stránky Gamerous Studios nebo aktivitu zde, případně Twitter a na příštím srazu můžete být klidně i vy :-).

Image title

Image title

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>