Articles About Images Videos

Albion Online - Boiians

Boiians klan se bude ve velkém účastnit alfy i bety a následně ostré verze Albionu. read more

6

Jak probíhaly začátky v Albionu?

Author: Stirius
03-Sep-2014

Category: News

Zápisek od Sheepy z 26.3. když začínal propadat světu Albion online :-).

Nabruste meče, nasaďte zbroj a připravte štíty, protože naše stará Ultima se vrací! Ehm, já vím, nemůžeme tu mluvit přímo o Ultimě, ale v mích prvních dojmech se o ni jistě odkáži několikrát.

Image title

Jak jistě již možná někteří víte, tak jsem jeden z hrstky lidí, kteří byli pozváni od Albionu Online ( dále jen AO ) do alfatestu. Nutno podotknout, že málem jsem o to přišel, kdyby mě nenapadlo si projet spam adresář na mailu.  ( Dnes už se těm mailům nedá ani věřit. Co vám budu povídat... ) A rozhodl jsem se vám tu napsat nějaký svoje první domy, neboť vím, že je tu spousta lidí, kteří se o to zajímají profesně * Mrkl na Babuna * a jiní zase herně. Už teď vám mohu říci, po několika propařených hodinách, že máme co dočinění s věcí, která až bude ve stavu RELEASE, tak se silným písmem zapíše do hlavy nejednoho hráče a to hned z několika důvodů. Nebudu je tu hned psát, ale pochopíte je po dočtení mého shrnutí.

Asi se každý z vás sám sebe ptá, zda je ještě vůbec možné udělat nějaký větší rozruch v žánrech sandboxu tak, jako nás kdysi bavila dnes už stařičká Ultima Online. Samozřejmě, pomineme-li, všechny tituly, které mají ke kořenům UO daleko. Zůstává nám tu několik titulů, jako Darkfall Online, Mortal Online a několik málo dalších, ale to jsou stejně 3D hry a tudíž si jen berou myšlenky, ale herní styl, jako takový je naprosto odlišný. Sleduji zde velký potenciál bojovat v tomto ohledu o post nástupce... ( Uvidíme co Shroud of the Avatar. )

První nádech a zásek.

Hned před spuštěním je velice fajn, že si můžete vybrat, přes co budete hru hrát. Zde je výběr opravdu pestrý a AO prezentuje sílu Unity 3D, kterou doufám do budoucna využije více projektů. Jednoduše řečeno pustíte to kdekoli: PC, Mac, Linux, klient, prohlížeč, tablet, mobil.... A to nejdůležitější. Všechny tyhle platformy hrají v jednom světě! Což zase tak typické u MMO her není.
Tvorba postavy tu už byla postována na videu, ale není zatím moc o co stát. Tady je vidět, že se toho ruce developerů zatím jen dotkly v nejnutnější podobě pro alfu. Nutno poznamenat, že jsem už tam cítil ten náznak UO...
Byl jsem tedy vypuštěn do světa, kde panáčka vidíte pohledem shora a chodíte myší ( dotykem na tabletech apod. ) a vaše dovednosti máte na písmenech jako třeba dota styl her. Zde je tedy udělaná menší odlišnost, ale je to vykoupení za všechny ty platformy, což se dá pochopit. Otázkou pak zůstává, zda člověk na tabletu bude moci v PvP být stejně dobrý jako člověk hrající na PC.
Hned na začátku se dostanete k prvnímu craftingu, ( protože hra nemá teď žádné tutoriály, tak můžete vesele vyrazit, kam jen chcete, ale těm chytřejším docvakne, že je potřeba nástrojů ) takže skolíte strom, nasbíráte kamení a na patřičné „workbench“ to zpracujete do sekery, krumpáče, nože na kůže a další potřebné nástroje na TEARU 1.
Dodatek: Ve hře je full loot, takže i když umřete v nonPvP lokaci, stejně vás může kdokoli vybrat. Takže se musíte snažit neumírat!! My znalci UO to víme, ale považuji to za důležité to raději zmínit.

Och, ty bájný světe.

Na začátku stojíte v lokaci těsně vedle Kings Market, což je hlavní město obchodu a najdete zde do začátku vše potřebné jako aukce, všechny druhy výrobních stanic do TEARU 2 a taky moji oblíbenou bedničku. Trochu mi připomíná tu z diabla na ukládání věcí. Má ale i své opodstatnění v oblasti dobývání území, kdy si do ní dáte všechny věci, které chcete na „siege“.
Celý svět je dá se říci rozsekán na lokace, mezi kterými vede teleport. Zatím jednotlivé lokace „instancované“ nejsou, ale těžko říci, jak tomu bude v budoucnu, až se tu bude prohánět několik desítek tisíc hráčů a oni to budou muset ladit i pro tablety. Necháme se překvapit, jak si s tím poradí. Nicméně to nijak na otevřenosti světa neubírá, protože loady mezi lokacemi jsou otázkou sekund. Po světě najdete spoustu pěkných míst a taky pěknou řádku vstupů do dungeonů. Už se nemohu dočkat, jak budou přidávat jejich počet a i různé nové nepřátele a  zvěř.
Nejsem si jist, zda svět má nějaké lore, nějaký příběh, cokoli. Hledal jsem to na webu a buď šatně a nebo tam nic nemají. Nicméně mapa jako by z oka vypadla ostrovu Velké Británie. Že by zase nenápadný vánek z UO aka Lord British? Kdo ví... Nicméně na to, že zatím nám zpřístupnili jen část mapy, tak je to poměrně velký prostor, kde trvá, než někam doběhnete. Díky lokacím mají i developeři jasně vyznačeno, které lokace jsou PvP a které nonPvP. Ve zkratce nonPvP zóna je jen kolem základního města, kde najdete suroviny do TEARU 3 a je tam i dost dungeonů, ačkoli je to nonPvP. Zbytek už bohužel je nemilosrdná země plná nástrah, utrpení a smrti ze všech stran.


Image title

Šaty dělají člověka.... A profesi.

Už jsem se tu několikrát zmínil o TEARECH a asi ne všem je úplně jasné o čem to mluvím. Když se dělal koncept na AO, tak develoeři si nejspíše řekli, že aby to kopírování UO nebylo zase až tak okaté, musíme udělat něco trochu jinak. Tak asi vznikla myšlenka class oblečení a právě tearů. Zatím je příliš brzy, abych mohl posuzovat, zda je to krok dobrým směrem, či nikoli. Nenajdete tu žádné vázané profese, protože ty si mícháte vy sami tím, co nosíte za oblečení. Ano, čtete správě! Všechny zbraně i suroviny a baráky jsou rozděleny na stupně pokroku. Nahrazuje to tak systém skillového postupu. Uvedu to v názorném příkladu. Chci se stát teď bojovníkem na blízko, vyrobím si tedy plechovou zbroj, dám na ni dovednosti, které mě specializují a obleču si ji. Výsledek je ten, že mám postavu, která má teď o hodně více HP a dovednosti boje s mečem a jiné ability. Chci-li být mág, udělám to samé, ale s oblečením pro něj. Oblečení se dá i kombinovat a tvořit tak různé kombinace.
Výběr kouzel a dovedností, která budete umět si volíte při výrobě a naleznete to v mojí galerii na screenech v jednom příkladu. Zatím je výběr takový strohý, ale tak kdo by se divil, když je to alfa!

Kladívko, pilka a sekerka. Domácí kutil.

Co se týká samotné výroby, tak zatím je systém nastaven tak, že vezmete surovinu např. T1 a vyrobíte z nich T1 armory, zbraně a nástroje. Nástroji T2 vytěžíte materiál T3, se kterými pak můžete těžit T4 a tak dále... Nemám zatím odzkoušeno, zda kdybych našel rovnou věc T5 např, zda si ji mohu bez penalizace obléct a nebo si ji musím napřed „otevřít“. To ještě musím vyzkoušet a podle diskuzí, které jsem četl je možný, že se to bude měnit podle názorů komunity. Důležitá poznámka je, že na výrobu např. T3 zbraní vám nestačí jen mít T3 materiál, ale i příslušnou T3 workbench postavenou u baráku, či v guild hradě. V základním městě najdete maximálně do T2.
Na složitější věci vám pak už jen dřevo a kamení stačit nebude, nýbrž budete muset jít pobít i nějaké ty bandity. Zde jsem byl potěšen, protože opět je zpět myšlenka staré UO, kdy se chodí farmit něco, co má smysl a také to z toho logicky padá. Například medvěd → kůže, bandité → peníze, amulety, cetky pro crafting a tak dále. A jen rychle zopakuji, co už bylo řečeno, že samotnou výrobou vlastně děláte i setup své postavě co bude umět, protože si vyberete ze seznamu.

Mám malý stan, ale na nohy mi netáhne.

Hned od začátku, kdy jsem pobíhal po okolí a sbíral první základní suroviny jsem cestou narážel na plácky ohraničené kůly a u nich cedulky. Nejde o nic jiné, než stavební parcely, které se nechají pronajmout a na nich máte plnou moc vaší realizace. Můžete stavět oplocení, výrobní stanice, barák, truhly, nábytek, orb, přes který dostanete port do baráku atd. Věřím tomu, že jak budou mít hotové všechny základní mechaniky a důležité věci, tak se ještě s doplňky roztrhne pytel. Ale už teď musím říci, že toho není zrovna málo. Dobré je, že tyto stavební plochy se nechají pronajmout i v nonPvP zóně a tudíž, kdo neholduje PvP a chce jen vyrábět, piplat si barák, tak bude nadšen! Zatím zde vidím jeden veliký problém. Už i teď při našem skromném počtu alfatesterů jsou skoro všechny pozemky rozprodané a na některé se vůbec nedostalo a to jich je opravdu dost. Kdyby lokace instancovali, asi by to vyřešilo problém, ale zase kazilo atmosféru. Dobrá zpráva je, že daně za ty pozemky jsou přiměřené a platí se v rámci hodin, takže se docela efektivně střídají a kdo hledá, ten najde. Filtrují se tak ti, kteří o barák mají opravdu zájem a ti, kteří si to jen zkoušeli. Ono udržet si nájem dlouhodobě totiž vyžaduje, abyste měli ve hře aktivní příjem!
Pokud však pozemek hned nenajdete, tak se nechá stavět i na území, které vlastní guilda.

Za guildu a naši zem!

Poslední věc, na kterou se podíváme jsou guildy a jejich funkce. Vzhledem k tomu, že zatím hraji sám, tak jsem si nemohl tuto funkci vyzkoušet z pohledu vedoucího, ale jen člena. Už teď ale mohu tvrdit, že toto bude jedna velká kapitola celé hry. Tady totiž hra utíká z náruče UO a spíše připomíná Darkfall. Jsou totiž strategická území v PvP zónách, která se nechají pokořit a zabrat. Guilda tak dostane strategické místo, kde můžou plně stavět svoji obranu a vše co potřebují ke svému společnému soužití. Zároveň tím kontrolujete nějakou oblast, kde nastavujete daně. Pokud vám tedy někdo začne plenit jeskyni banditů na vašem území, automaticky ztrácí část svého výdělku ve prospěch guildy, která území vlastní. Docela pěkná myšlenka a slibuje se, že to chtějí rozvinout dále.
Jak už to tak bývá, tak na území, které vlastníte si mohou dělat nároky i jiné guildy a zde se dostáváme do mojí oblíbené fáze a to jsou siege. Zatím co vím je, že jsou pevně stanovené časy, na které se můžete přihlásit a zkusit své štěstí o pokoření soupeře. Můžete to vidět na jednom ze screenu v galerce. ( Pro pamětníky Darkfallu: Najdete zde Zagendu, SUN, No Cry, Ganse. Dá se říci, že Darkfall komunita si našla náhradu za neschopného Tasose. )

BTW: Bude potřeba pak navrhnout náš vlastní tabard, který budeme chtít nosit. )Rate this article
- 3 - 0


Comments


0 comments
16-Oct-2017

Top 5 Tips On How To Start Strong In Shadow of War

author: Nick Banks
category:

Middle Earth: Shadow of War does everything its predecessor did and more. Much, much more. Which is why it can sometimes be a little overwhelming to...

0 0
0
16-Oct-2017

Pyre Review

at: Pyre
category:

Enter the Rites and fight for your freedom! Lead a party of exiles through an ancient purgatory and participate in fast-paced sport-like rituals...

0 0
0
13-Oct-2017

Batman: The Enemy Within - Episode 2 Review (PC)

author: Sean Rehbein
category:

Trust is gained, tested, and lost in the second episode of the second season of Telltale's Batman series. More villains enter the fray, testing,...

0 0
0