Articles About Images Videos

EarthFall (Just a Pixel)

is a procedurally generated survival exploration game set on an earth-like planet. read more

Earthfall - hratelný prototyp za 30 dní

Author: Veronika
25-May-2016

Category: Review

Survival sandbox Earthfall je ve velmi rané fázi, vývoj hry můžete sledovat téměř v přímém přenosu a samotný vznik hry provází zajímavý příběh. Podívejte se blíže v naší recenzi.

Earthfall - recenze prototypu
To se takhle v únoru 2016  vsadili dva vývojářské týmy, kdo udělá rychleji hru. O měsíc později již jeden z nich vydal plně funkční herní prototyp Earthfall. Eathfall je indie survival hra, která vypadá jako Minecraft, ale nemá s ním nic společného. Doopravdy se klaním vývojářům, že za 30 dní dokázali zhotovit poměrně rozsáhlou hru. Komunitě se hra natolik zalíbila, že se oba vývojářské týmy začali na vývoji této hry podílet. V budoucnu nás toho tedy v Earthfallu čeká doopravdy hodně.


herní prvky

V tomto aktuálním prototypu se ve hře nachází spoustu funkcí, pojďmě si je vyjmenovat:
  • Lovení - vy můžete lovit a vás může ulovit predátor. Můžete si ulovit ovci či roztomilého králička, ale pozor na vlky, kteří vás můžou zabít.
  • Crafting - můžete si tvořit základní zbraně a různé doplňky.
  • Sběr materiálů - ve hře můžete sbírat nespočet druhů různých materiálů od dřeva až po kdejaké bobule.
  • Stavění - samozřejmě jsou zde základní prvky stavění, ty se však ještě musí doladit.
  • Online PVP - můžete zabíjet ostatní hráče a hráči zase vás
Earthfall - gameplay

Minecraft ano či ne

Ale čím se vlastně hra liší od sandboxového Minecraftu? Hra je jiná v tom, že se před vámi generuje svět a za vámi se zase jakoby bortí, pokaždé si hra na vás připraví něco jiného. Dokonce se ve hře jednou za čas změní počasí a kolísá i teplota. Máme tu tedy nezávislou sandboxou surival hru, která může konkurovat Minecraftu.

Teď si říkáte, že to bude drahá záležitost, ba ne! Hru si v této rané fázi vývoje můžete zakoupit za 5 euro, což je dobrá cena, například oproti Minecraftu. A dokonce hráči, kteří si hru pořídí nyní, budou mít všechny budoucí updaty a rozšíření zadarmo. Autoři hry pravidelně streamují na twitch kanále a do vývoje hry zapojují celou komunitu.

Earthfall - generování světa

Shrnutí

Takže si to pojďme shrnout, máme tady surival sandbox hru, která je na první pohled podobná Minecraftu, ale liší se svým originálním konceptem generování světa. Ve hře máme plně funkční lov, crafting, sběr, stavbu a online pvp. Hra je ve velice rané fázi vývoje, takže toho do hry bude ještě určitě hodně přidáno. Jediné co bych hře vytkl je neustále zasekávání se v texturách květin a výběžků. Hru vám tedy můžu doporučit.

Autor: Zek

SCORE: 6/10

Rate this article
- 0 - 0Comments


0 comments
19-Nov-2017

6 PS4 Games That Should Be On PS4 Owners' Black Friday List

author: Jack Ulyatt
category:

Well, it's that time of the year again as Black Friday approaches. In regards to the event, it's only over the past few years that Black Friday has...

0 0
0
23-Nov-2017

Steven Universe: Save the Light Review (PS4)

category:

Steven's back for a second video game adventure in Save the Light, leaping from mobile to consoles! But is this a gem of a game, or is it a diamond in...

0 0
0
22-Nov-2017

Battlerite Ashka Champion Giveaway

author: Dmytro Voloshyn
category:

Battlerite is​ ​an​ ​action-packed​ ​team​ ​arena​ ​brawler.​ ​Experience​ ​the​ ​unique​ ​combination​ ​of​ top-down​ ​shooter​ meets​ ​fast-paced​...

0 0
0