Articles About Images Videos

EarthFall

is a procedurally generated survival exploration game set on an earth-like planet. read more


0.71
Page rating

Earthfall - hratelný prototyp za 30 dní

Author: Veronika
25-May-2016

Category: Review

Survival sandbox Earthfall je ve velmi rané fázi, vývoj hry můžete sledovat téměř v přímém přenosu a samotný vznik hry provází zajímavý příběh. Podívejte se blíže v naší recenzi.

Earthfall - recenze prototypu
To se takhle v únoru 2016  vsadili dva vývojářské týmy, kdo udělá rychleji hru. O měsíc později již jeden z nich vydal plně funkční herní prototyp Earthfall. Eathfall je indie survival hra, která vypadá jako Minecraft, ale nemá s ním nic společného. Doopravdy se klaním vývojářům, že za 30 dní dokázali zhotovit poměrně rozsáhlou hru. Komunitě se hra natolik zalíbila, že se oba vývojářské týmy začali na vývoji této hry podílet. V budoucnu nás toho tedy v Earthfallu čeká doopravdy hodně.


herní prvky

V tomto aktuálním prototypu se ve hře nachází spoustu funkcí, pojďmě si je vyjmenovat:
  • Lovení - vy můžete lovit a vás může ulovit predátor. Můžete si ulovit ovci či roztomilého králička, ale pozor na vlky, kteří vás můžou zabít.
  • Crafting - můžete si tvořit základní zbraně a různé doplňky.
  • Sběr materiálů - ve hře můžete sbírat nespočet druhů různých materiálů od dřeva až po kdejaké bobule.
  • Stavění - samozřejmě jsou zde základní prvky stavění, ty se však ještě musí doladit.
  • Online PVP - můžete zabíjet ostatní hráče a hráči zase vás
Earthfall - gameplay

Minecraft ano či ne

Ale čím se vlastně hra liší od sandboxového Minecraftu? Hra je jiná v tom, že se před vámi generuje svět a za vámi se zase jakoby bortí, pokaždé si hra na vás připraví něco jiného. Dokonce se ve hře jednou za čas změní počasí a kolísá i teplota. Máme tu tedy nezávislou sandboxou surival hru, která může konkurovat Minecraftu.

Teď si říkáte, že to bude drahá záležitost, ba ne! Hru si v této rané fázi vývoje můžete zakoupit za 5 euro, což je dobrá cena, například oproti Minecraftu. A dokonce hráči, kteří si hru pořídí nyní, budou mít všechny budoucí updaty a rozšíření zadarmo. Autoři hry pravidelně streamují na twitch kanále a do vývoje hry zapojují celou komunitu.

Earthfall - generování světa

Shrnutí

Takže si to pojďme shrnout, máme tady surival sandbox hru, která je na první pohled podobná Minecraftu, ale liší se svým originálním konceptem generování světa. Ve hře máme plně funkční lov, crafting, sběr, stavbu a online pvp. Hra je ve velice rané fázi vývoje, takže toho do hry bude ještě určitě hodně přidáno. Jediné co bych hře vytkl je neustále zasekávání se v texturách květin a výběžků. Hru vám tedy můžu doporučit.

Autor: Zek

SCORE: 6/10

Rate this article
- 0 - 0


Comments


Other articles

22-Mar-2017

Win Northgard in our Giveaway! We have 10 keys worth $199.

at: Northgard
author: KeenGamer
category:

Do you like Vikings? Strategy games? Perfect gameplay, graphics and sounds? Then you must win Northgard in our giveaway! Or at least try :-).

0 0
0
15-Mar-2017

NVIDIA: Pitch Your VR & AR Ideas for a Chance to Win $30k

author: Veronika
category:

NVIDIA is kicking off a showcase allowing interested professionals to get their hands on the latest AR and VR technology, and to meet with their peers...

0 0
0
20-Mar-2017

MCM Comic Con Birmingham March 2017 - How Was It?

author: Theo Crowshaw
category:

MCM Comic Con returned to Birmingham's NEC last weekend, bringing with it a plethora of celebrities, vendors, and attractions for their massive fan...

0 0
0