Articles About Images Videos

P·O·L·L·E·N

is an atmospheric, suspenseful and highly interactive first person sci-fi exploration game set on Saturn’s moon Titan. read more


5.5
Page rating

Pollen - video recenze

Author: Veronika
02-May-2016

Category: Review

Pollen je další vesmírné dobrodružství podporující VR Oculus Rift, které vyšlo koncem dubna na Steamu. Hra v sobě kombinuje objevování příběhu s puzzly a retro atmosféru.


Pollen je mixem explorativní adventury s puzzle prvky, která si bere silnou inspiraci z sci-fi filmů. Hra vyšla 20.4.2016 a je k dostání na Steamu ze 23 eurr (nyní s desetiprocentní slevou). Tvůrci z finského studia Mindgames slibují velkou míru interaktivity prostředí a hratelnost je založena na řešení logických úkolů a průzkumu prostředí. Hra běží na enginu Unity a plně podporuje ovládání ve virtuální realitě Oculus Rift, tak i HTC Vive.


Příběh

Hra se odehrává v alternativní realitě, kde prezident J. F. Kennedy nebyl nikdy zavražděn, věk dobývání vesmíru neskončil a 60. léta se nesla ve víru nových objevů. Velký zlom přinesl objev antigravitačního systému v roce 1965. Různé soukromé společnosti začaly stavět vlastní rakety a těžit či zkoumat ostatní vesmírná tělesa naší sluneční soustavy. RAMA Industries byla jedna z nich a založila na největším měsíci Saturnu, Titanu, několik stanic. Roku 1995 se však na výzkumné stanici M stalo něco podivného: záhadně zmizela celá posádka.

Dokáže Pollen konkurovat ostatním podobným vesmírným hrám? Hra Pollen není stejná, je jiná, kombinuje scifi surival hru s puzzly a postupným odkrýváním příběhu. Jako hráči se ocitáme v roli technika vesmírné společnosti RAMA Industries a musíme zjistit, co se stalo na stanici M.

Grafika a prostředí

Příběh tedy není moc originální, ale při prvním spuštění vás hra očaruje svojí atmosférou. Když se po úvodní puzzlové misi dostaneme na základnu, tak ta základna vlastně není jako základna. Působí jako poničené místo s černými rohy, ze kterých na vás může vyskočit mimozemšťan.

Celkově grafika hry působí poměrně dobře, ale občas se mi stalo, že některý objekt svítil růžově či mu prostě chyběla texutra. To doufám že autoři opraví. Zvuk hry by se mohl ještě zlepšit, protože některé zvuky nezní tak reálně.

Pollen grafika a prostředíPollen grafika a prostředí

Hratelnost

Musíme tedy zjisit co se stalo a odrkýt tajemství této základny. Osobně mě puzzly v jiných hrách moc nebavily, ale tady
poměrně ušly. Jsou interaktivní a vždy nějak spojené s okolním prostředím. Například k vyřešení takového puzzlu vám tady postačí klidně i ten nejmenší předmět, do kterého byste to vůbec netipovali. Hledání je někdy obtížné, někdy méně, ale mě se prostě nedařilo, takže jsem dokonce hledal jeden puzzle tři čtvrtě hodiny.

Postupně se nám odtajňuje příběh a věřte, že okolní prostředí hry namlouvá tomu, co se na základně stalo. Při hraní také odhalujeme fakta o měsíci a jeho možnosti obydlení lidmi. Ale bacha na mimozemšťany a jiné občas děsivé prvky v této hře.

Navíc si hru Pollen můžete zahrát ve virtuální realitě. Plně podporuje Oculus Rift a na ty další se postupně připravuje. Rozhodně to musí být velice zajímavé.

Pollen vesmírná stanice RAMA IndustriesPollen puzzle

Shrnutí

Hra Pollen nám opět nabízí jinou simulaci vesmírného hraní, jak klasicky, tak na virtuální realitě, s rozmanitými puzzly a úkoly a ne moc originálním příběhem. Hru si můžete zakoupit na Steamu a tak podpořit vývojáře této indie hry. Pollen vám můžu doporučit na občasné a odpočinkové hraní.

Autor: Zek

SCORE: 8/10

Rate this article
- 0 - 0


Comments


Other articles

22-Mar-2017

Win Northgard in our Giveaway! We have 10 keys worth $199.

at: Northgard
author: KeenGamer
category:

Do you like Vikings? Strategy games? Perfect gameplay, graphics and sounds? Then you must win Northgard in our giveaway! Or at least try :-).

0 0
0
15-Mar-2017

NVIDIA: Pitch Your VR & AR Ideas for a Chance to Win $30k

author: Veronika
category:

NVIDIA is kicking off a showcase allowing interested professionals to get their hands on the latest AR and VR technology, and to meet with their peers...

0 0
0
23-Mar-2017

LawBreakers Preview

author: Nic Gannucci
category:

We recently got to try out the Beta for the high octane, gravity defying 'LawBreakers' from 'Boss Key productions'. Find out how it lives up those...

0 0
0
05-Jun-2016

P·O·L·L·E·N - An In-depth Review

author: Disastre!
category:

P·O·L·L·E·N is an immersive first person puzzle-based adventure exploration game developed by Mindfield Games. As a technician newly sent to a...

0 0
0
21-Apr-2016

P·O·L·L·E·N is out on PC, will arrive later this year to PS

author: Dmytro Voloshyn
category:

Developed by Mindfield Games, Pollen is a sci-fi exploration adventure game for PC. The game can be played using VR, Oculus Rift. The game is out now...

0 0
0