Articles About Images Videos

P·O·L·L·E·N

is an atmospheric, suspenseful and highly interactive first person sci-fi exploration game set on Saturn’s moon Titan. read more

Pollen - video recenze

Author: Veronika
02-May-2016

Category: Review

Pollen je další vesmírné dobrodružství podporující VR Oculus Rift, které vyšlo koncem dubna na Steamu. Hra v sobě kombinuje objevování příběhu s puzzly a retro atmosféru.


Pollen je mixem explorativní adventury s puzzle prvky, která si bere silnou inspiraci z sci-fi filmů. Hra vyšla 20.4.2016 a je k dostání na Steamu ze 23 eurr (nyní s desetiprocentní slevou). Tvůrci z finského studia Mindgames slibují velkou míru interaktivity prostředí a hratelnost je založena na řešení logických úkolů a průzkumu prostředí. Hra běží na enginu Unity a plně podporuje ovládání ve virtuální realitě Oculus Rift, tak i HTC Vive.


Příběh

Hra se odehrává v alternativní realitě, kde prezident J. F. Kennedy nebyl nikdy zavražděn, věk dobývání vesmíru neskončil a 60. léta se nesla ve víru nových objevů. Velký zlom přinesl objev antigravitačního systému v roce 1965. Různé soukromé společnosti začaly stavět vlastní rakety a těžit či zkoumat ostatní vesmírná tělesa naší sluneční soustavy. RAMA Industries byla jedna z nich a založila na největším měsíci Saturnu, Titanu, několik stanic. Roku 1995 se však na výzkumné stanici M stalo něco podivného: záhadně zmizela celá posádka.

Dokáže Pollen konkurovat ostatním podobným vesmírným hrám? Hra Pollen není stejná, je jiná, kombinuje scifi surival hru s puzzly a postupným odkrýváním příběhu. Jako hráči se ocitáme v roli technika vesmírné společnosti RAMA Industries a musíme zjistit, co se stalo na stanici M.

Grafika a prostředí

Příběh tedy není moc originální, ale při prvním spuštění vás hra očaruje svojí atmosférou. Když se po úvodní puzzlové misi dostaneme na základnu, tak ta základna vlastně není jako základna. Působí jako poničené místo s černými rohy, ze kterých na vás může vyskočit mimozemšťan.

Celkově grafika hry působí poměrně dobře, ale občas se mi stalo, že některý objekt svítil růžově či mu prostě chyběla texutra. To doufám že autoři opraví. Zvuk hry by se mohl ještě zlepšit, protože některé zvuky nezní tak reálně.

Pollen grafika a prostředíPollen grafika a prostředí

Hratelnost

Musíme tedy zjisit co se stalo a odrkýt tajemství této základny. Osobně mě puzzly v jiných hrách moc nebavily, ale tady
poměrně ušly. Jsou interaktivní a vždy nějak spojené s okolním prostředím. Například k vyřešení takového puzzlu vám tady postačí klidně i ten nejmenší předmět, do kterého byste to vůbec netipovali. Hledání je někdy obtížné, někdy méně, ale mě se prostě nedařilo, takže jsem dokonce hledal jeden puzzle tři čtvrtě hodiny.

Postupně se nám odtajňuje příběh a věřte, že okolní prostředí hry namlouvá tomu, co se na základně stalo. Při hraní také odhalujeme fakta o měsíci a jeho možnosti obydlení lidmi. Ale bacha na mimozemšťany a jiné občas děsivé prvky v této hře.

Navíc si hru Pollen můžete zahrát ve virtuální realitě. Plně podporuje Oculus Rift a na ty další se postupně připravuje. Rozhodně to musí být velice zajímavé.

Pollen vesmírná stanice RAMA IndustriesPollen puzzle

Shrnutí

Hra Pollen nám opět nabízí jinou simulaci vesmírného hraní, jak klasicky, tak na virtuální realitě, s rozmanitými puzzly a úkoly a ne moc originálním příběhem. Hru si můžete zakoupit na Steamu a tak podpořit vývojáře této indie hry. Pollen vám můžu doporučit na občasné a odpočinkové hraní.

Autor: Zek

SCORE: 8/10

Rate this article
- 0 - 0


Comments


0 comments
20-Oct-2017

Guild Wars 2 Path of Fire Review

author: Jorge C. Moraga
category:

Guild Wars 2 is an MMORPG developed by Arena.net and published by NCSOFT for the PC platform. It's been around since 2012, and is still one of the...

0 0
0
19-Oct-2017

Project Nimbus Giveaway

author: Dmytro Voloshyn
category:

Project Nimbus is a high speed mech action game set in a post-apocalyptic world. The game has released on Steam and is having Very Positive rating...

0 0
0
19-Oct-2017

Zero Escape: Zero Time Dilemma Review (PS4)

author: Nick Banks
category:

In Zero Time Dilemma, the player is tasked with helping nine victims survive a sick game of death, set up by the mysterious Zero. Set in an...

0 0
0
05-Jun-2016

P·O·L·L·E·N - An In-depth Review

author: Disastre!
category:

P·O·L·L·E·N is an immersive first person puzzle-based adventure exploration game developed by Mindfield Games. As a technician newly sent to a...

0 0
0
21-Apr-2016

P·O·L·L·E·N is out on PC, will arrive later this year to PS

author: Dmytro Voloshyn
category:

Developed by Mindfield Games, Pollen is a sci-fi exploration adventure game for PC. The game can be played using VR, Oculus Rift. The game is out now...

0 0
0