Articles About Images Videos

The Kindred

is a creative sandbox game where you create a village to help your people survive in a new randomly generated voxel world, developed by Persistent Studios. read more

The Kindred - video recenze

Author: Veronika
26-Apr-2016

Category: Review

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak by vypadal Minecraft a Rimworld namixovaný do sebe? Už dále nemusíte, protože zde máme hru The Kindred a její video recenzi.


The Kindred je kreativní sandboxová hra, nyní na Steamu v early acces, ve které se kombinují prvky Minecraftu a hry Rimworld. Ve světe Kindred ovládáte lidičky, tzv. Kiny, kteří se bez jakéhokoliv důvodu zjeví v kostičkovaném světě a je jen na Vás, jestli Kini přežijí, nebo pojdou hlady.

Hratelnost

Na výběr máte ze tří obtížností, a to easy, normal a obligátní hard mode. Musím však zmínit, že mezi jednotlivými obtížnostmi jsem nepocítil nějak extra velký rozdíl. A co je ve světe Kindred vaším hlavním úkolem? No.., vlastně zde není žádný úkol.

Ve hře máte k dispozici 6 kinů. Hned na začátku na Vás hra vybalí tabulku, kde si nastavíte, jaké povolání a konkrétní věc, má určitý kin provádět. Právě v tomto bodě bych řekl, že se hra velice inspirovala již zmiňovaným Rimworldem. Po výběru a rozčlenění jednotlivých úkonů již nezbývá nic jiného, než se pustit do prozkoumávání okolí.

The Kindred - kostičkovaný světThe Kindred - nastavení

Budování, Crafting a cooking

V Kindred si budujete svou osadu. Kinům dáváte jednotlivé příkazy, od sbírání pomerančů ze stromu, přes craftění potřebných nástrojů, či komponentů pro rozvoj Vaší osady, až po chování roztomilých zvířátek. Přesně tak, ve světe se nachází i zvířátka, přesněji slepice, ovce a krávy, které můžete chovat například pro maso, vlnu, vajíčka nebo mléko.
Jednotlivé suroviny, které díky chovu zvířátek získáte, můžete v pozdější fázi hry zužitkovat pro vaření jídel, na kterých si Vaši Kini pochutnají.  

V první fázi hry, máte k dispozici pouze pár nástrojů a pracovní stůl, tzv. workbench. Právě díky používání workbenche, se postupně Vaše osada dostává na lepší technologickou úroveň. Ze začátku nemáte dost surovin a jídla, takže Vám nezbývá nic jiného než něco natěžit. Svět je poměrně rozlehlý a obsahuje spousty surovin, které můžete v pozdější fázi hry přepracovat na složitější materiály.

Kindred má i poměrně propracovaný "farmící" systém. Pomocí plotů si můžete postavit ohradu, do které umístíte jednotlivá zvířátka podle druhu, a ty se pak mezi sebou množí a mají mláďátka. Jako takový příjemný bonus si pro slepice můžete vyrobit kurníky v několika barevných provedeních. V kurnících Vám slípky snáší vajíčka, které pak můžete využít třeba pro upečení koláče.

Přesně tak, upečení koláče. V Kindred je velmi propracovaný cooking. Abyste uspokojily hlad Vašich Kinů, musíte jim uvařit jídlo s dostatečnou nutriční výživou. Denní potřeba Kina je 100 nutričních bodů, a jednotlivá jídla uspokojí pouze pár bodů. Proto je lepší mít dostatek pestré zásoby jídel, nebo opravdu velké množství jednoho druhu jídla. Ale samotný systém hladu a nutričních hodnot už tak propracovaný není. Vaši Kini Vám hlásí, že mají hlad, ale přesto se sami nenají. Nají se pouze, když jejich hlad je opravdu velký, i přes to, že Vaše zásoby jídla jsou ohromné. Nepociťoval jsem ani potřebu Vařit pestřejší jídlo, bohatě stačili zásoby ovoce na stromech. V pozdější fázi, jídlo není už vůbec potřeba řešit a to mi přijde tak trochu škoda.

The Kindred - stavění ohradThe Kindred - ovocné stromy
Samozřejmě ve hře nechybí pěstování různých plodin na polích (například brambory či mrkve), ale jak jsem již říkal, nevidím v tom smysl, když Vám na pokrytí potřeb Kinů stačí sesbírat plody ze stromu.

Abyste dosáhli možnosti stavět hezčí bloky, musíte v pozdější fázi hry elektrifikovat. Ve hře máte možnost postavit větrnou turbínu, která Vaši osadu bude zásobovat dostatečným přísunem energie. Samotná energie je potřeba pro fungování osvětlení, nebo pro různé stroje, například pro míchačku, pec na cihly nebo dokonce odšťavňovač. Jednotlivé stroje s Vaší turbínou propojíte pomocí měděných kabelů. Musím však zmínit, že systém pokládání kabelů je opravdu katastrofální a neestetický. Několikrát se mi stalo, že se kabel umístil někam, kam jsem vůbec nechtěl.

Ve hře se střídá den a noc. Bohužel v noci je tak velká tma, že není téměř vůbec vidět a je tak například velice obtížné hledat zdroje rudy, které je potřeba vytěžit.

Samotní Kini inteligence moc nepobrali, stěžují si, že jsou unaveni a chtěli by spát, nicméně si do postele prostě lehnout nepůjdou, to si radši ustelou na hlíně a dál si budou stěžovat. Bohužel není ve Vaší moci jim přikázat, aby si lehli do postele a tak si dál ťukáte prstem o čelo.

The Kindred - elektrárnaThe Kindred - ohrada se zvířaty

Shrnutí

Největším problémem, se kterým jsem se potýkal, byla zábavnost hry. Po hodině hraní mě hra prostě nebavila. Postavil jsem, co jsem mohl, zásoby jídla jsem měl ohromné a dál už nebylo čím se zabavit. Od tohoto faktu se odráží i mé závěrečné hodnocení. Osobně jsem nalezl na hře více záporných, než kladných bodů. Pro někoho to může být alternativa k Minecraftu nebo Rimworldu, pro mě to byla pouze chvilková zábava. Proto hru hodnotím 4/10.

Autor: AnttiS

SCORE: 4/10

Rate this article
- 0 - 0


Comments


0 comments
20-Oct-2017

Guild Wars 2 Path of Fire Review

author: Jorge C. Moraga
category:

Guild Wars 2 is an MMORPG developed by Arena.net and published by NCSOFT for the PC platform. It's been around since 2012, and is still one of the...

0 0
0
19-Oct-2017

Project Nimbus Giveaway

author: Dmytro Voloshyn
category:

Project Nimbus is a high speed mech action game set in a post-apocalyptic world. The game has released on Steam and is having Very Positive rating...

0 0
0
19-Oct-2017

Zero Escape: Zero Time Dilemma Review (PS4)

author: Nick Banks
category:

In Zero Time Dilemma, the player is tasked with helping nine victims survive a sick game of death, set up by the mysterious Zero. Set in an...

0 0
0
25-Oct-2016

The Kindred Review

author: Ewan Gleadow
category:

The Kindred is an early access survival game that is in its Alpha stage. Already you're muttering, aren't you? Well, hold on a second, this one has...

0 0
0