Articles About Images Videos

ADR1FT

is the story of an astronaut who wakes up floating silently in space amongst the debris of destroyed space station…the only survivor of a catastrophic event, left with no... read more

5.8

ADR1FT - recenze

Author: Veronika
26-Apr-2016

Category: Review

ADR1FT je hra, která vás hned na začátku oslní naprosto geniální grafikou. Ale jak si stojí z hlediska příběhu a hratelnosti? To se dozvíte v naší recenzi.
V dnešní recenzi se podíváme do vesmíru ve hře Adr1ft. A budeme se točit, lítat a ztrácet orientaci, hlavně ztrácet orientaci. Adr1ft je vesmírná hříčka, která vám zabere asi 4 hodiny na dohrání. Což sice není moc, ale co sakra chcete za 20 éček?

Příběh

Vžijme se do role hlavní aktérky hry. Jsme neznámo kde ve vesmíru v blízkosti polorozpadlé vesmírné stanice s omezeným množstvím kyslíku. To zní jako dobrý základ pro film, ještě by to chtělo pár dramatických scén a do hlavní role nějakého Němce a bude to trhák! Každopádně zpátky ke hře.

Adrift - rozpadající se staniceAdrift - kyslíková láhev

Grafika a zpracování

Gravitace, teda Adr1ft vás hned na začátku oslní naprosto geniální grafikou. Všechny ty kapky vody a úlomky skla poletující vesmírem ve mně vyvolávaly lehké záchvaty plné orgasmu. A to jsem jen seděl za monitorem ve svém útulném nerdském pelíšku. Ale "pravý" zážitek vám hra zřejmě nabídne až potom co utratíte nehorázné peníze za nějaké to VR udělátko. Každopádně si nezapomeňte připravit papírový pytlík, věřte mi, budete ho potřebovat.

Adrift - vnitřek lodiAdrift - úlomky vesmírné stanice

Hratelnost a příběh

Zní to krásně? Nebojte dneska ještě stihnu zničit vaše vlhké sny o tom, že je  Adr1ft dokonalou hrou. Krásná grafika je sice hezká, ale k čemu nám sakra bude, když gameplay stojí za hovno?! Neberte mě špatně, nápad se sbíráním kyslíkových lahví, které potřebujete kromě dýchání i k pohybu je hezký. A bude vás bavit. Asi 10 minut. Potom se z téhle základní herní mechaniky stane něco tak otravného, že se určitě minimálně jednou přistihnete, jak hledáte v nastavení, jak byste tuhle věc mohli vypnout.

Jednou z věcí, která vás bude určitě zajímat je příběh. Pokud vás zrovna tato stránka zajímá ze všeho nejméně, můžete hrou prosvištět téměř bez jakéhokoliv zavadění o nějaký hlubší děj. Pokud jste ale typický no-life týpek, co nemá nic lepšího na práci, klidně si můžete přečíst všechny zápisky, poslechnout nějaké audiology, nebo nakouknout do pár pokojů  bývalých obyvatel vesmírné stanice.

Adrift - vnitřek pokoje na staniciAdrift - pohyb po vesmírné stanici

Shrnutí a hodnocení

Adr1ft vlastně funguje jako taková ukázka toho, co všechno dokáže VR a musím uznat, že v tomhle ohledu funguje vážně dobře. Musel jsem se každých deset minut štípnout, abych se ujistil, že jsem pořád jen ve hře. Asi si dokážete představit, že jsem po dohrání Adr1ftu vypadal, jako kdyby na mě zaútočilo hejno bojovných komárů.

Adrift - pohled z vesmírné staniceAdrift - vnitřek vesmírné stanice

A co je vlastně vaším hlavním úkolem ve hře? Dostat se domů. Vám by se asi taky nechtělo zkysnout do konce života na nějaké opuštěné vesmírné stanici, která víc než cokoliv jiného připomíná trosky. K tomu potřebujete aktivovat všechny čtyři části stanice a pak ... tradá domů. A to je vlastně všechno.

Abych to shrnul, Adr1ft nabízí dech-beroucí grafiku a atmosféru, ale za to si budete muset zaplatit čtyřmi hodinami nudy. Spíš mi to připadalo, jako bych hrál demo, které má ukázat jen technologickou stránku hry. A proto bohužel musím hře dát jen 6 bodů z deseti.

Autor: Fredy

Adrift - ukázka ze hryAdrift - ukázka ze hry


SCORE: 6/10

Rate this article
- 0 - 0


Comments


Other articles

15-Mar-2017

NVIDIA: Pitch Your VR & AR Ideas for a Chance to Win $30k

author: Veronika
category:

NVIDIA is kicking off a showcase allowing interested professionals to get their hands on the latest AR and VR technology, and to meet with their peers...

0 0
0
22-Mar-2017

Win Northgard in our Giveaway! We have 10 keys worth $199.

at: Northgard
author: KeenGamer
category:

Do you like Vikings? Strategy games? Perfect gameplay, graphics and sounds? Then you must win Northgard in our giveaway! Or at least try :-).

0 0
0
27-Mar-2017

Mass Effect: Andromeda Review (PS4)

author: Hrvoje Smoljic
category:

Mass Effect Andromeda, the newest entry in the highly popular Mass Effect series, makes the journey to a new galaxy with a promise of a fresh start....

0 0
0
15-Jul-2016

ADR1FT released for PlayStation 4

at: ADR1FT
author: Dmytro Voloshyn
category:

From now on, PlayStation 4 players have one more incredible game to play! ADR1FT is regarded as one of the most anticipated and innovative game...

0 0
0
28-Mar-2016

ADR1FT Review

at: ADR1FT
category:

ADR1ft is an immersive First Person Experience developed by Three One Zero and sees you play as an astronaut on board a damaged space station where...

0 0
0