Articles About Images Videos

Sketch Tales

is D.R.A.W.I.N.G. (or Doodling Roleplay Action With Imaginative Nonlinear Gameplay) Sandbox. In other words, it’s an immersive action­RPG sandbox where what you draw... read more


6.8
Page rating

Sketch Tales - Recenze

Author: Veronika
25-Mar-2016

Category: Review

Zapojte fantazii a hrajte ve světě, který si můžete sami namalovat. Indie RPG Sketch Tales nabízí skutečně mnoho prvků a možností, jak prožít netradiční herní zážitek. Pojďte nahlédnout s naší recenzí, co všechno se skrývá v této hře.

Sketch Tales recenze
Sketch Tales je nová indie hra dostupná na Steamu v Early Acces verzi, hra tedy zatím nepředstavuje finální produkt a stále se na ni pracuje. Sketch Tales je RPG, které vytvořila a stále tvoří malá společnost 8D Studio z Ukrajiny. První dojmy ze hry shrnuje Antti ve své video recenzi.

Pro plné pochopení hry doporučujeme pustit si video níže.


O co ve hře jde?

Již z názvu, je trochu patrné, co se tak může ve hře dít. Nejzákladnějším prvkem je vaše fantazie.. ale ptáte se proč? Protože co si namalujete, to také hrajete! Jedná se o drawing sandbox, který vám umožní kompletně přepracovat - nebo spíše přemalovat - herní svět a to jen a pouze podle vašich představ. Není to kouzelný, já si myslím, že je!

Objevíte se v kompletně ručně namalovaném světě, ve kterém všechny barvy ukradl ten největší černokněžník a je jen na vás, jestli se k padouchovi přidáte, a nebo se pokusíte do světa trochu té barvy vrátit.

Sketch Tales šedivý světSketch Tales vlastní postava

Sketch Tales drawing editorSketch Tales tvorba vlastní zbraně

Herní koncepT

Sketch Tales je příjemné, roztomilé, vtipné a zábavné RPG, s typickými RPG prvky jako jsou questy, dungeony, bohatý loot a mnoho, mnoho a mnoho zbraní. Už i z toho důvodu, že si většinu zbraní můžete sami namalovat.

Kromě přemalování světa vám hra také umožňuje kompletně vytvářet nové spelly, itemy, ale také zvuky. Další fajn věc je, že si svého malovaného hrdinu můžete celého navrhnout sami. Může se tak stát, že ovládáte čtyř hlavou žábu, která drží v ruce něco mezi sekerou a nukleární hlavicí. Hru si užijete, i když neumíte malovat.., jako já. Byl bych schopen říct, že si hru možná užijete o to víc!

Sketch Tales boj s příšerouSketch Tales herní prostředí

Varianty hry

Máte na výběr ze dvou herních módů. Ve story modu nevlastníte zhola nic a vše si musíte obstarat, najít a vydobýt sami. Druhý herní mód je sandbox, kde již vše vlastníte a můžete si tak hrát na poloboha. Do budoucna mají tvůrci v plánu přidat i možnost hraní s kamarády v podobě multiplayeru a také úpravu krajiny.

Nevýhodou této hry je, že pokud neoplýváte ani špetkou fantazie, hra se vám po pár minutách hraní omrzí a bude šedivá a nudná. Pokud ovšem patříte do té druhé skupiny, užijete si hodiny netradiční zábavy, při kterých oživíte i ty nejbizarnější malůvky z dětství (pokud je ovšem dokážete znovu namalovat).

Dále musím zmínit, že optimalizace hry není nějak růžová. Mám poměrně výkonné PC a i přesto, dosahuji v průběhu hraní v průměru 25 snímků za sekundu.

Shrnutí

Za sebe hru hodnotím jako nápaditou a neotřelou, určitě vás pobaví, ovšem jen pokud budete ochotni se bavit vy sami.


Autor: AnttiS 


SCORE: 7/10

Rate this article
- 0 - 0


Comments


Other articles

22-Mar-2017

Win Northgard in our Giveaway! We have 10 keys worth $199.

at: Northgard
author: KeenGamer
category:

Do you like Vikings? Strategy games? Perfect gameplay, graphics and sounds? Then you must win Northgard in our giveaway! Or at least try :-).

0 0
0
15-Mar-2017

NVIDIA: Pitch Your VR & AR Ideas for a Chance to Win $30k

author: Veronika
category:

NVIDIA is kicking off a showcase allowing interested professionals to get their hands on the latest AR and VR technology, and to meet with their peers...

0 0
0
20-Mar-2017

MCM Comic Con Birmingham March 2017 - How Was It?

author: Theo Crowshaw
category:

MCM Comic Con returned to Birmingham's NEC last weekend, bringing with it a plethora of celebrities, vendors, and attractions for their massive fan...

0 0
0
22-Feb-2016

Sketch Tales - Review

author: Greg Wamboldt
category:

A complete review of the indie sandbox adventure game, Sketch Tales. It's in early access and its development team, 8D Studio, is working hard towards...

0 0
0
15-Jan-2016

Sketch Tales - update v. 0.151

author: PumpkinWithSoul
category:

As developers from 8D Studio said - Sketch Tales has been progressing really well in the last few months. This original drawing RPG went through many...

0 0
0