Articles About Images Videos

To BUY or Not to BUY

Quick Review about indie games. read more

8.4

INDIE FIGHT: Less talented games vs Oldest game.

Author: Millanius
21-Mar-2016

Category: Preview

Brutal fight between games, alias last game standing. Today at format 3 against 1.
Vítám Vás opět u dalšího zápasu Indie bojovníků. A jelikož do začátku zápasu zbývá ještě pár minut, rád bych vám v tomto mezičase představil naši organizaci.

Svaz Talentovaných i Extra Amaterských mlátičů sdružuje v podstatě všechny bojovníky na polí PC. Laická veřejnost nás také může znát pod zkratkou STEAM. Skromně musím přiznat, že nejsme jedinou organizací. Mimo nás se v byznysu pohybuje například svaz sdružující v podstatě klinicky mrtvé bojovníky Gays On Guys, svaz sdružující vegetariány Mrkvo-soft, popřípadě další pidi svazy od různých bezvýznamných firmiček.Například Ultra BI,atd. Jedno se však našemu sdružení nedá upřít, jsem největší a nejdůležitější. A v podstatě každý bojovník projde našima rukama.

Co nás v současnosti nejvíce mrzí je to, že lidé bohužel často zapomínají, že v našich řadách nejsou jen extrémně talentované hvězdy, ale na druhou stranu podporujeme i ty, kterým štěstěna tolik nepřála. Co si budeme povídat, součástí tohoto sportu je i schytávat rány do hlavy a ne každý to vydrží bez nějakých větších následků. Z toho důvodu jsme se rozhodli tento večer věnovat těm, kteří nemohou podávat takové výkony, jako naše největší hvězdy AAA kategorie.

V tomto benefičním kole tak budou soutěžit tři hendikepovaní bojovníci Garbage Day, Polyball a Windlands. Aby to bylo spravedlivé, tak proti nim postavíme našeho nejstaršího člena a to Mistra PONG-a. Mistr PONG pak souhlasil, že bude bojovat se všemi bojovníky najednou. Zápas tedy proběhne v netradičním formátu 3 vs 1.


První kolo: Příběh

Ihned po úvodním gongu se handicapovaní bojovníci začínají rvát mezi sebou. Pořadatelé je musejí od sebe odtrhnout a vysvětlit jim, že mají bojovat spolu proti tomu staršímu pánovi se švédskou holí.

Po novém úvodním gongu se všichni vrhají na Mistra Ponga. Náš nejstarší bojovník evidentně podcenil přípravu a nestíhá, ty tři nemotory, svojí holí odhánět. I přesto se Mistrovi daří pěkně mířenou ranou do spánku skolit Polyball. Hned na to je knokautován i Windlands a mistr PONG mu ještě na zemi pěkně nakládá holí po jeho zádech. Toho bohužel zákeřně využívá Garbage Day a zezadu mistrovi podkopává hůlku. Bez této opory senior ztrácí rovnováhu a padá na zem. Zcela nesportovně ho pak ještě Garbage Day kopá do rozkroku. Naštěstí díky věku mistra PONG-a, již nebude věcí, které Garbage Day zasáhl, potřebovat.

V kategorii Story nevyniká ani jeden ze zúčastněných. Mistru PONG-ovi můžeme odpustit, ale u zbývajících třech to ukazuje na to, že se jedná spíše o taková prázdnější, nedodělaná dema, než o plnohodnotné hry. Garbage Day jako vítěz se nám sice snaží namluvit, že jeho rádoby smyčka je nějaký příběh, bohužel jeho podvod prokouknete po první minutě hraní.

Druhé kolo: Grafika

Mistr PONG si z trenýrek vyklepal balls a po vzoru Polyball-u se o přestávce snažil kuličkou projet po úzkém provaze. Stejně jako u originálu ho ta marná snaha přestala po chvilce bavit.

Gong nového kola každopádně přerušil jeho marné snažení a odstartoval kolo nové, grafické. Zde se naplno ukazuje věkový rozdíl jednotlivých zápasníků. Zatímco team retardů, i přes svoje postižení, ukazuje mládí v plné kráse, starý mistr se jim vzhledem nemůže rovnat. Zub času je holt neúprosný, a pokud jste nepodstoupil plastiku, jako například Resident Evil, tak proti mladým nemáte žádnou šanci. Celé kolo má tak jednoznačný průběh, na jehož konci misrt leží v tratolišti krve a nad ním stojí tři mladí vejlupci. 

Všichni tři soutěžící mají svým způsobem mizernou grafiku. Nejvíce odfláknutý je asi Garbage Day. Polyball, a ani Windland na silnějších strojích nevypadají špatně. Pokud však u Polyballu, z důvodu nízkého FPS, vypnete většinu nastavení, tak se dostanete někam na úroveň hry z 90-tých let Jako vítěze bych tedy jen formálně označil Windland.

Třetí kolo: Hratelnost

Jak již bylo řečeno, Polyball, Garbage Day ani Windlands nejsou žádní trénovaní bojovníci. Předchozí dvě kola je zcela vyčerpala a tak se teď jen tak šourají po ringu a nemají sílu ohrozit mistra PONG-a. Ten bohužel schytal v předchozím kole tolik ran, že nyní nemá na nějaký boj ani pomyšlení. Rychle se přesouvá z jednoho rohu do druhého a jeho tři protivníci nemají sílu ho dohonit. Řeknu vám, je na to žalostný pohled. Kolo má tak stejný průběh, jako hratelnost u našich netalentovaných bojovníků. Diváci se začínají nudit a hledají možnost, jak se z této nudy co nejrychleji dostat.
Rozhodčímu tak dochází trpělivost a vyhlašuje za vítěze mistra PONGa.

Polyball se s tím však nechce smířit a začíná na rozhodčího vykřikovat něco o tom, že má multiplayer. Jeho nevybíravé chování je však již přes čáru. Každý totiž ví, že Polyball sice má multiplayer, ale není s kým si ho zahrát. Jedině, že byste našli stejně postiženého jedince. A těch v současné době není mnoho.

Jak jistě tušíte, hratelnostně jsou na tom naši netalentovaní velice špatně. Škála hodnocení se pohybuje od tragického, u Garbage Day, přes hrozný u Windlandu až po zbytečný a nudný u Polyballu. Opravdu nevidím jediný důvod  platiti za takovou herní zkušenost. (Jedinou výjimku bych udělal u Windlandu v případě, že budete hrdým vlastníkem Oculus Riftu.)

Čtvrté kolo: Finální verdikt

Gong sice zahájil finální kolo, ale nikdo již nemá sílu se zvednout ze stoličky. Všichni sedí ve svém rohu a odevzdaně pozorují rozhodčího, který nechápe, proč nikdo nebojuje. Diváci pískají a skandují „Refound, Refound“. Na frašku ve kterou se tento souboj zvrhnul se již v podstatě ani nedá dívat.

Mistr PONG nemá zapotřebí se této maškarády zúčastňovat. Jeh manažer hází ručník do ringu a PONG se zvedá k odchodu. A jelikož náš boj je „Last game standing“ a ostatní stále sedí na židličkách. Tak se automaticky stává celkovým vítězem.

Troufám si tvrdit, že klasika PONG má v současné době větší šanci zaujmout a pobavit, než zde popisovaní nováčci. Nejblíže k pojmu hra, se rozhodně dostal Polyball. Bohužel jeho zbytečnost a to že není free, mě nutí k tomu, abych ani tento program nedoporučil ke koupi. O zbylých dvou je i zbytečné uvažovat. Byly by to jen vyhozené peníze a voda na mlýn dalším vykukům, kteří by se snažili zaplevelit STEAM svými výtvory.

PONG je jedna z nejstarších videoher a zároveň první komerčně úspěšná hra, která vedla k rozmachu video-herního průmyslu. Hra vyšla pod hlavičkou ATARI v roce 1972. Hru původně vytvořil Allan Alcorn na zadání samotného šéfa Atari. Pong svou jednoduchou 2D grafikou čerpá inspiraci z reálného Ping Pongu. Zajímavostí je, že již v té době měl mod pro dva hráče.


Karty Jednotlivých bojovníků (pacientů):

Windlands
 http://store.steampowered.com/app/428370/
 Steam score: 87% from 148 positive
 Price: 19,99

Diagnóza:
Pacient trpí nezvladatelnou hyperaktivní fobií, která ho nutí skákat. A to nejen na zemi, ale i po stromech, popřípadě kdekoliv, kde se jeho lano zvládne zachytit. Bohužel vzhledem ke snížené motorice a atrofovanému svalstvu, jsou jeho pohyby nekoordinované až zmatené. Nezaujatému divákovi z laické veřejnosti, se tak může jevit jako „Debil“. I když tento termín není přesný, tak z lékařského hlediska se dá u pacienta opravdu vypozorovat začínající idiocie, která zcela jistě po pár měsících přejde do stádia klinické smrti. A jak se slangově říká „Ani pes po něm neštěkne.“

Zdravotní záznam:
Graficky na první pohled neurazí. Jeho slabosti se však projevují zejména v hratelnosti. Nudné pobíhání po prázdném a hloupém levelu, tak není schopno nabídnout nic jiného, než jen radost z pohybu. Bohužel tato radost Vás přejde po zjištění, že ovládání je nepřesné, zpožděné a plovoucí. Bud ovládáte jedince s neskutečně kluzkým vzorkem na podrážkách svých bot, anebo je hlavní hrdina nějaké levitující vznášedlo. Vzhledem k nulovému příběhu, otravným zvukům a zcela mrtvé hratelnosti si neumím představit někoho, kdo by v tomto světě chtěl strávit více jak několik minut. Více času, než samotným hraním, jistě strávíte nákupem, instalací, odinstalací a refundací.

Pacient se proti této zdravotní zprávě hájí tím, že se prý na něj musíme koukat skrz brýle „Oculus Rift“. Bohužel jsem zrovna v ordinaci žádné neměl, tak jsem si půjčil od babičky bifokální brýle +10 dioptrií a můj názor se nezměnil. Spíše naopak.


Garbage Day
 http://store.steampowered.com/app/368860/
 Steam score: 64% from 201 positive
 Price: 14,99

Diagnóza:
 Pacient trpí rozvinutou Hebefrenní schizofrenií. Na první pohled se již s touto nemocí narodil, a i když ještě nedosáhl plnoletosti, tak se nedá předpokládat, že pří vypuštění do opravdového světa se něco změní. A to převážně z důvodu toho, že pacient trpí snad vším co se dá v dnešní době diagnostikovat. Jen tak namátkou:
 Otřesná grafika – jednoduchý design, bez nějakých kvalitnějších textur. Prázdné prostory kde kromě zdí nic není.
 Zbytečné násilí, které má nejspíš zakrýt hloupost celého projektu.
 Hudba tak otravná, že začnete uvažovat o opětovném zavedení trestu smrti.
 A v neposlední řadě hratelnost na úrovní něčeho co si začínající nadšenec do Unity, splácal z různých nekontabilních modulů v ze storu. Hratelnost vůbec neodpovídá tomu, jaká byla původní myšlenka vzniku. Tzn. detektivní řešení záhadné smyčky, ve které se hlavní hrdina ocitnul. V podstatě nejspíš inspirace filmem Na hromnice o den více.

Zdravotní záznam:
 Výrazy pro méně inteligentní jedince jsou Debil, Imbecil a Idiot. V případě, že je IQ ještě níže, než má Idiot, je pacient označován za Těžkého idiota. A právě takto je možné označit i tuto hru. Early access v současné době obsahuje jen nevzhledný a prázdný level. Mizerně vymodelované a uboze rozanimované postavy. Nepřesné ovládání, v podstatě nulový „user interface“. Hra zkrátka zatím neobsahuje nic, co dělá hru hrou.  
 Vzhledem k tomu, v jakém stavu je nyní  Garbage Day, bych tuto hru zatím zařadil mezi tunely, které se na Steamu snaží z neinformovaných hráčů jen vytřískat nějaký kapitál.


Polyball
 http://store.steampowered.com/app/368180/
 Steam score: 89% from 201 positive
 Price: 14,99

Diagnóza:
 Pacient trpí obsedantní přežíravostí. Vážení probíhalo na lékařské váze vybavenou i7 5500U s GeForce 840M. I když tato váha není žádný profesionální přístroj, tak do teďka zvládla zvážit i větší cvalíky než je Polyball. Mezi celebrity, které ji používaly, bych například jmenoval Zaklínače či Fallout 4. Bohužel, již zmíněný Polyball ji rozsedl, jen co na ní vlezl. Aby měření proběhlo v pořádku a přístroj zůstal neporušen, muselo se z něho strhat veškeré oblečení, které měl na sobě. A věřte mi, nebyl to příjemný pohled.

Zdravotní záznam:
 Pacient má větší nároky na zařízení, na kterém je ochoten běhat. Nespokojí se jen tak s něčím obyčejným. Avšak ani když mu dodáte potřebné vybavení, tak Vás ničím neohromí. Strohá grafika je laděna spíše do cartoonu, který se nemusí líbit každému.
 Bohužel ani hratelnost není schopna vynahradit to utrpení, které se na monitoru přístroje odehrává. Naopak spíše k němu i docela pasuje. Ježdění koulí po nudných trasách, přestává bavit v momentě, kdy vlivem divného ovládání není skoro možné daný level dokončit. Některé mody pak jsou tak ujeté, že vzniká obava o to, jaké podpůrné prostředky programátor při práci na tomto projektu používá.
 Náš lékařský tým také vypozoroval, že u hráčů, kteří přišli do styku s tímto pacientem, se díky otřesné kameře, zvýšilo riziko spáchání sebevraždy.
 Pokud tedy lpíte na svém životě a Váš čas je vám drahocenný, tak ministerstvo zdravotnictví varuje před zakoupením tohoto produktu. Ale podobně jako u cigaret, je to jen text, který stejně všichni kuřáci ignorují.Source:
http://store.steampowered.com
Rate this article
- 0 - 0


Comments


0 comments
20-Oct-2017

Guild Wars 2 Path of Fire Review

author: Jorge C. Moraga
category:

Guild Wars 2 is an MMORPG developed by Arena.net and published by NCSOFT for the PC platform. It's been around since 2012, and is still one of the...

0 0
0
19-Oct-2017

Project Nimbus Giveaway

author: Dmytro Voloshyn
category:

Project Nimbus is a high speed mech action game set in a post-apocalyptic world. The game has released on Steam and is having Very Positive rating...

0 0
0
19-Oct-2017

Zero Escape: Zero Time Dilemma Review (PS4)

author: Nick Banks
category:

In Zero Time Dilemma, the player is tasked with helping nine victims survive a sick game of death, set up by the mysterious Zero. Set in an...

0 0
0
06-Apr-2016

Golden Geek Award 2015 - Winners

author: Millanius
category:

Winers of Golden Geek Award for 2015.

0 0
0
04-Apr-2016

Best Buy at: May 2016

author: Millanius
category:

Top games you can buy at May 2016

0 0
0