Articles About Images Videos

To BUY or Not to BUY

Quick Review about indie games. read more

8.4

Tharsis

Author: Millanius
17-Feb-2016

Category: Review

To Buy or Not to Buy? Tharsis: Survival board game for PC.


Tharsis – Survival desková hra na Vašem PC

Steam link: http://store.steampowered.com/app/323060/
Cena: 14,99 €

Tharsis lze z důvodu své jednoduchosti považovat za klasickou Indie hru. Obsahuje pouze single playerovou kampaň, která Vám při hraní zabere přibližně 1 hodinu. Kdo zná principy kooperativních deskových her však ví, že než se k tomuto konci prokoušete, tak to zabere nespočet herních seancí. Hra je totiž, jako klasické kooperativní deskovky velice náročná a Váš úspěch závisí nejen na vašich rozhodnutích, ale hlavně na obrovské porci náhody.

O tuto náhodu se stará věc, která je jediný herní nástroj této hry. A to kostky. V případě, že jste již od narození „z prdele klikaři“, tak jste schopni hru dohrát v podstatě na poprvé. My ostatní však budeme trnout při každém novém hodu. A bohužel i díky tomu umírat.

Příběh: Lidstvo zachytilo signál z Marsu a vydalo se ho prozkoumat. Nejedná se o nic světoborného, ale vzhledem k tomu, že celý herní plán je jaksi statický, tak příběh aspoň hráče uvádí do přijatelného děje. Na začátku každého kola je pak ještě krátká animovaná sekvence, která hru v tomto ději posouvá a snaží se objasnit načrtnutou záhadu.

Hratelnost: Jak již bylo řečeno. Hra Tharsis obsahuje jen jeden pohled na loď a 7 detailněji prokreslených modulů. V těchto modulech se pak odehrává klasické házení kostkou jejíž hodnotu je pak nutné rozdistribuovat do potřebných kolonek. A právě na rozhodování kam umístit hozenou hodnotu na kostce leží celá pointa hratelnosti. Body budete potřebovat na uzamčení krizové události, dále na odemknutí nového výzkumu, pak na aktivaci unikátní vlastnosti daného kosmonauta a v neposlední řadě na získání předmětů, které vám ve vaší cestě na Mars pomohou přežít.
 Problém celé hry je ale v tom, že na všechny tyto kategorie potřebujete mraky bodů, ale kostek je vždy žalostně málo. A po vyřešení všech krizových situací, které vám hra v kole připravila, se ná vás v tom další sesype ještě větší množství. Po pár kolech vám tak obrazně řečeno začne „hořet koudel u prdele“.
 Vzhledem k těmto faktům tak bude bavit převážně ty, kteří mají v oblibě klasické deskové hry. Ostatní neustálé házení kostkou nejspíš přestane, po pár „Game overech“ bavit a ke hře se již nikdy nevrátí.

Závěrečné hodnocení: Hra zaujme svojí grafikou, výtečnou hudbou, a pokud jste fanoušek, tak i výtečně zpracovaným principem kooperativních deskových her.

Na druhou stranu však inklinuje k mírné nudě při delším hraní. Monotónní házení kostkou také nemusí vyhovovat každému. Celý princip by se spíše hodil na mobilní platformy než na naše stolní PC. A na závěr, na to jak je hra jednoduchá, se mi zdá její cena lehce přestřelená.

I přes vytknuté mínusy bych hru doporučil koupit. Avšak ne za plnou cenu, ale počkat si na nějakou slevovou akci.SCORE: 6/10

Source:
http://store.steampowered.com/
Rate this article
- 0 - 0


Comments


0 comments
20-Oct-2017

Guild Wars 2 Path of Fire Review

author: Jorge C. Moraga
category:

Guild Wars 2 is an MMORPG developed by Arena.net and published by NCSOFT for the PC platform. It's been around since 2012, and is still one of the...

0 0
0
19-Oct-2017

Project Nimbus Giveaway

author: Dmytro Voloshyn
category:

Project Nimbus is a high speed mech action game set in a post-apocalyptic world. The game has released on Steam and is having Very Positive rating...

0 0
0
19-Oct-2017

Zero Escape: Zero Time Dilemma Review (PS4)

author: Nick Banks
category:

In Zero Time Dilemma, the player is tasked with helping nine victims survive a sick game of death, set up by the mysterious Zero. Set in an...

0 0
0
06-Apr-2016

Golden Geek Award 2015 - Winners

author: Millanius
category:

Winers of Golden Geek Award for 2015.

0 0
0
04-Apr-2016

Best Buy at: May 2016

author: Millanius
category:

Top games you can buy at May 2016

0 0
0