Articles About Images Videos

Central European Games Conference

is an industry conference geared towards the Central European game developers community. read more

7.9

CEGC 2016 - pozvánka na 2. ročník evropské herní konference

Author: Veronika
09-Jan-2016

Category: News

Druhý ročník Central European Games Conference (CEGC), kterou pořádá sdružení Games Austria, se uskuteční 17. - 21. 2. 2016 v prostorách University of Vienna.

CEGC 2016

Program konference je rozdělen do několika částí z nichž hlavní tvoří Indie Expo (18.-19.2.) a Austria Game Jam (20.-21.2). Letošní zahajovací přídavek, Developer day (17.2.), přinese návštěvníkům akce plných pět dní přednášek, workshopů a setkání s kolegy, přáteli a zahraničními hosty.

Stejně jako první ročník i letos je konference pořádána v prostorách Vídeňské univerzity. Univerzita, jako kolébka vzdělávání ve střední Evropě, přestavuje svým prostředím perfektní zázemí pro konání této akce.

CEGC 2015

CEGC 2015

                       

Hlavní téma konference: Rozmanitost - diverzita

Hlavním tématem pro druhý ročník konference byla zvolena rozmanitost - divezita. Hlavní cílem je předvést rozmanitost a individualitu odborníků ze středoevropského regionu a zároveň podporovat jejich vzájemné propojení v herním průmyslu.

CEGC 2016 nechce stanovovat žádné definice "rozmanitosti", ale chce o "rozmanitost" jako o hodnotu obohatit témata, která jsou vlastní hernímu průmyslu a jeho členům. Na podporu tématu a také návštěvníků z různých koutů střední Evropy přinese program konference rady a inspiraci od těch nejlepších z Rakouska, Polska, Slovenska, Česka nebo Chorvatska.

CEGC 2015

CEGC 2015


                                                        

CENTRAL EUROPEAN WOMEN IN GAMES SUMMIT - Ženy ze střední Evropy v herní branži

Aby konference dostála smyslu termínu "rozmanitost" přináší jednu novinku - Women in Games Summit. Summit chce podporovat integraci žen a rovné zacházení pro všechny, s cílem budovat silnější postavení herního průmysl ve střední Evropě. Všichni návštěvníci, bez ohledu na pohlaví, jsou zváni k účasti na přednáškách a diskusích, vztahujících se k tomuto tématu.


CEE++ SUMMIT - Summit organizací a asociací herního průmyslu

I letos chce konference držet kurz nastavený v loňském roce a chce věnovat pozornost i těm, kteří obvykle zůstávají v pozadí či zákulisí tvorby her. CEE++ Summit zve k návštěvě všechny, kteří se chtějí setkat a diskutovat se zástupci herních asociací, inkubátorů, akcelerátorů, vládních organizací a dalšími, kteří se pohybují okolo herního průmyslu. Cílem je opět sdílení informací, vzájemné učení a komunikace, která může přispět k oživení středoevropského herního průmyslu.


EDUCATION SUMMIT 

Nově se v rámci konference uskuteční také Education Summit, který jako jedna z mála akcí zprostředkuje informace o vzdělávání v oblasti vývoje a tvorby her. Games Austria chtějí vyplnit tuto mezeru a pozvat zástupce nejrůznějších vzdělávacích institucí, aby přímo informovali účastníky o vzdělávacích možnostech, problémech a potřebách. Druhým cílem je posílení vzájemné vazby mezi vzdělávacími institucemi a developerskými společnostmi, aby byl zachován nepřetržitý růst stále ještě mladého herního průmyslového odvětví.

CEGC 2015

CEGC 2015
Buď součástí CEGC 2016! 

Oficiální stránky: www.cegconf.com

Vstupenky na CEGC 2016 zde.

Představ svůj vlastní projekt na CEGC Indie Expo

Podívej se na záznam toho nejlepšího z ročníku 2015 na  YouTube Channel.Source:
http://www.cegconf.com/downloads/CEGC2016_PressRelease_11-12-2015.pdf
Rate this article
- 0 - 0


Comments


13-Jun-2017

Planet Nomads Giveaway

author: Dmytro Voloshyn
category:

Win a sci-fi sandbox game where you construct your own planetary fate. We have 10 keys for you worth $300 altogether! Building? Check! Exploration?...

0 0
0
28-Jun-2017

Wipeout: Omega Collection Review (PS4)

author: Jordan Middler
category:

The key to an excellent remaster is maintaining the gameplay that players love while adding improvements and refinements that recreate the magic from...

0 0
0
19-Jun-2017

Second Wartile Giveaway!

at: Wartile
author: Dmytro Voloshyn
category:

Our second Wartile giveaway is up and running! This time we offer you a chance to win 1 out of 15 keys. Aren't familiar with the game? Wartile is a...

0 0
0
14-Mar-2016

CEGC in Wien 2016 reportage

author: KeenGamer
category:

February 17th – 20th The 2nd Annual Central European Games Conference took place in Austria. The action started with Developer Day, followed by the...

0 0
0
09-Jan-2016

CEGC 2016 from Feb 17 to 21, 2016

author: Veronika
category:

The 2nd Central European Games Conference (CEGC) by Games Austria will be held at the University of Vienna on February 17-21, 2016, with the main...

0 0
0