Articles About Images Videos

Game Dev Hub Meetups

jsou pravidelná měsíční setkání herních vývojářů za účelem jejich spojování, sdílení vědomostí, postupů a příležitostí. read more

8.4

GDH Meetup #2 - Hry do školy i do kapes

Author: Veronika
29-Dec-2015

Category: News

Listopadový Game Dev Hub Meetup věnoval prostor dvěma projektům z nichž jeden má velice blízko akademické půdě a ten druhý si můžete schovat do kapes.

Image title

Podzimní, v pořadí již druhé, setkání herních vývojářů se uskutečnilo 18.listopadu 2015 na stejném místě v prostorách Impact Hubu. 

Jak naznačoval již samotný podtitul "Hry do školy i do kapes" setkání se věnovalo dvěma projektům:

Československo 38-89 a Mimpi.


Československo 38-89

Image title


Herní projekt Československo 3889 učí historii. Ale jinak. Není založen na biflování dat, ale ukazuje životy obyčejných lidí a citlivě poukazuje na nepříjemné části našich dějin. 

Československo 38-89 je série výukových simulací, které kombinují prvky komiksu a počítačových her, na kterých spolupracuje Filozofická a Matematicko-fyzikální fakulta UK s Ústavem pro soudobé dějiny AV.


"Učíme historii jinak. Možná jsme trochu víc film, možná dokument. Rozhodně jsme však historicky přesní a tak nějak plíživě přemýšliví."

Československo 38–89 ukazuje, jak se mohou učit děti v budoucnosti. Simulace vycházejí z autentických vzpomínek pamětníků, využívají prvky počítačových her a interaktivního komiksu. Hráč se pohybuje v současnosti a volí si, na co a jak se zeptá, podle toho se mu dostává od pamětníků různých odpovědí a interpretací vzpomínek. Události jsou podávány prostřednictvím několika odlišných aktérů a úkolem hráče je detektivní práce. Z různých fragmentů, osobních vzpomínek, archivních dokumentů, dopisů, deníků, dobových záběrů atd. skládá, co se skutečně stalo. Cílem simulace je otevřít různé otázky a poskytnout platformu k diskuzi. 

Image title

Image title


Oceněný herní projekt představil Jakub Germot.


Mimpi

Image title


Mimpi je mixem adventury, plošinovky a logické hry, s dílny českého studia Silicon Jelly, která vyšla 8. října 2013. V hlavní roli psa Mimpyho hledáte svého pána pomocí interakce s terénem, v celkem osmi úrovních. Můžete posouvat plošinky, odstraňovat překážky apod. Neovládáte tedy jen samotného psa, ale i prostředí, ve kterém se pohybuje.


Hra těží mimo jiné z osobité grafické podoby, jejímž autorem je ilustrátor a designér Matěj Moravec. K poskakování po pohádkově vypadajícím prostředí hraje originální soundtrack od Sype Studios, který se mění spolu s tím, jak hráč prochází jednotlivé levely. Přes rok vývoje zabrala samotná produkce, které se věnovali i ostřílení veteráni. Na produkci hry se podílelo v různých fázích až 12 lidí a její vývoj od prvních návrhů až po odeslání do App Store trval rok a půl. 

Image title

Image title


Druhým speakerem večera byl Martin Vaňo.

"Se psíkem Mimpim a jeho adveturně-puzzlovo-skákacími dobrodružstvími jsme strávili již bezmála tři roky", hovorí Martin Vaňo. "Kam jsme se posunuli a co jsme se během vývoje naučili? Čísla, grafy, vzlety, pády, omyly, chyby a úspěchy" o tom všem otevřeně hovořil během své přednášky.Rate this article
- 0 - 0


Comments


27-Jun-2017

App Match Updated Review

author: Hrvoje Smoljic
category:

You want to quickly find applications based on your interests and opinions on different topics? App Match has got you covered with an easy to use...

0 0
0
27-Jun-2017

The Sum of All Uncharteds

category:

Uncharted game director Escayg promises that the next installment will have a new sense of discovery, exploration and adventure. As the sum of all...

0 0
0
13-Jun-2017

Planet Nomads Giveaway

author: Dmytro Voloshyn
category:

Win a sci-fi sandbox game where you construct your own planetary fate. We have 10 keys for you worth $300 altogether! Building? Check! Exploration?...

0 0
0