Articles About Images Videos

Game Dev Hub Meetups

jsou pravidelná měsíční setkání herních vývojářů za účelem jejich spojování, sdílení vědomostí, postupů a příležitostí. read more

8.2

GDH Meetup #2 - Hry do školy i do kapes

Author: Veronika
29-Dec-2015

Category: News

Listopadový Game Dev Hub Meetup věnoval prostor dvěma projektům z nichž jeden má velice blízko akademické půdě a ten druhý si můžete schovat do kapes.

Image title

Podzimní, v pořadí již druhé, setkání herních vývojářů se uskutečnilo 18.listopadu 2015 na stejném místě v prostorách Impact Hubu. 

Jak naznačoval již samotný podtitul "Hry do školy i do kapes" setkání se věnovalo dvěma projektům:

Československo 38-89 a Mimpi.


Československo 38-89

Image title


Herní projekt Československo 3889 učí historii. Ale jinak. Není založen na biflování dat, ale ukazuje životy obyčejných lidí a citlivě poukazuje na nepříjemné části našich dějin. 

Československo 38-89 je série výukových simulací, které kombinují prvky komiksu a počítačových her, na kterých spolupracuje Filozofická a Matematicko-fyzikální fakulta UK s Ústavem pro soudobé dějiny AV.


"Učíme historii jinak. Možná jsme trochu víc film, možná dokument. Rozhodně jsme však historicky přesní a tak nějak plíživě přemýšliví."

Československo 38–89 ukazuje, jak se mohou učit děti v budoucnosti. Simulace vycházejí z autentických vzpomínek pamětníků, využívají prvky počítačových her a interaktivního komiksu. Hráč se pohybuje v současnosti a volí si, na co a jak se zeptá, podle toho se mu dostává od pamětníků různých odpovědí a interpretací vzpomínek. Události jsou podávány prostřednictvím několika odlišných aktérů a úkolem hráče je detektivní práce. Z různých fragmentů, osobních vzpomínek, archivních dokumentů, dopisů, deníků, dobových záběrů atd. skládá, co se skutečně stalo. Cílem simulace je otevřít různé otázky a poskytnout platformu k diskuzi. 

Image title

Image title


Oceněný herní projekt představil Jakub Germot.


Mimpi

Image title


Mimpi je mixem adventury, plošinovky a logické hry, s dílny českého studia Silicon Jelly, která vyšla 8. října 2013. V hlavní roli psa Mimpyho hledáte svého pána pomocí interakce s terénem, v celkem osmi úrovních. Můžete posouvat plošinky, odstraňovat překážky apod. Neovládáte tedy jen samotného psa, ale i prostředí, ve kterém se pohybuje.


Hra těží mimo jiné z osobité grafické podoby, jejímž autorem je ilustrátor a designér Matěj Moravec. K poskakování po pohádkově vypadajícím prostředí hraje originální soundtrack od Sype Studios, který se mění spolu s tím, jak hráč prochází jednotlivé levely. Přes rok vývoje zabrala samotná produkce, které se věnovali i ostřílení veteráni. Na produkci hry se podílelo v různých fázích až 12 lidí a její vývoj od prvních návrhů až po odeslání do App Store trval rok a půl. 

Image title

Image title


Druhým speakerem večera byl Martin Vaňo.

"Se psíkem Mimpim a jeho adveturně-puzzlovo-skákacími dobrodružstvími jsme strávili již bezmála tři roky", hovorí Martin Vaňo. "Kam jsme se posunuli a co jsme se během vývoje naučili? Čísla, grafy, vzlety, pády, omyly, chyby a úspěchy" o tom všem otevřeně hovořil během své přednášky.Rate this article
- 0 - 0


Comments


0 comments
23-Oct-2017

Elex Review

at: Elex
author: Olga Ivanova
category:

Elex is a brand new IP by Piranha Bytes. Following the studio's long-running formula of action single-player RPG, it delivers a challenging experience...

0 0
0
23-Oct-2017

Gold Rush: The Game Review

author: Benjamin Green
category:

Behold the majesty of Digging through Dirt Simulator 2017! A beautiful looking and sounding game that could have been great, this game is too bogged...

0 0
0
23-Oct-2017

Jydge Review (Switch)

at: JYDGE
author: Hrvoje Smoljic
category:

Release your inner cyborg cause it's time to bring order to the neon-lit city streets in Jydge. After Neon Chrome and Time Recoil, developer 10ton...

0 0
0