Articles About Images Videos

Reddit guides

Do you want to know how to use Reddit, not be banned and increase your karma? Then you are at the right place! read more

6.5

Reddit - jak vydělat na redditu? Jak získat tisíce přístupů?

Author: Lojza
12-Dec-2015

Category: Guide

Chceš aktivně a úspěšně promovat svůj blog, kanál, články na Redditu? Víš, jak na to? Víš, jak fungují self-promotion pravidla? Jak zabránit zabanování účtu? To a ještě víc najdeš v následujícím článku, který ti pomůže dostat na tvou stránku tisíce nových návštěvníků.

Image title

V následujícím článku zjistíte, že Reddit vám může pomoci vydělávat na reklamách na svém vlastním blogu nebo stránkách, dodá vám tisíce nových přístupů a může vám výrazně navýšit vaši čtenářskou základnu. A to přeci chcete, nebo ne???

Co víte o Redditu? Používáte ho? Máte ho rádi a v záložce, nebo je to pro vás jedna velká neznámá? A co takový Twitter? Bohužel, v České i Slovenské republice jsou oba tyto weby spíše neznámé a nepoužívané. Naprostá většina lidí chodí a kecá jen na Facebooku. Ale je Facebook vhodná platforma pro herní nebo jinou fanouškovskou scénu? Myslím, že spíše ne. Proto vznikají na webu různé fóra a klany.

http://www.videacesky.cz/navody-dokumenty-pokusy/co-je-to-reddit

Z tohoto důvodu vznikl i KeenGamer, kde je možné komunikovat a řešit cokoliv, co se her týče. Pěkně anonymně. A má podobné funkce jako Facebook, takže pokud chcete, založte si zde účet a mrkněte, co vám KeenGamer nabízí.

Ale pojďme zpět k Redditu. Máte vlastní blog nebo stránku, ať už zaměřenou na hry nebo na cokoliv jiného a rádi byste dostali tisíce přístupů na svůj článek? V první řadě musíte psát v angličtině. Reddit je pro podporu českých článků nepoužitelný, na to tam nemáme dostatek aktivních Čechů. Ale pokud píšete zajímavé články v angličtině, které svou hodnotou stojí za návštěvu, tak jste na správném místě. 

Reddit říká jednoduchou věc. Můžete jej používat jako hlavní web a občas tam linkovat na jiné domény, ale ne naopak. Tedy mít vlastní webovou stránku a Reddit používat jako reklamní kanál. Z tohoto důvodu existují self-promotion rules, také si přečtěte FAQ. Zjednodušeně řečeno, žádná doména, na kterou posíláte linky, nesmí přesáhnout 10% ze všech domén, které takto používáte. Takže i kdybyste měli třeba čtyři oblíbené serevery včetně vašeho a na váš šlo jen pět linků a dalších sto jen na tři další servery, tak pravidlo porušujete. Na ŽÁDNOU doménu nesmí jít více než 10%. Takže to není potom o hlídání jen vašeho serveru, ale všech. A právě jak tohle jednoduše a efektivně vyřešit, abyste si mohli třeba každý den dát jeden link na Reddit, vám vysvětlím níže.

Popíšu jednotlivé kroky, které potřebujete udělat a udržovat, abyste si mohli dost velkým způsobem navýšit přístupy na svoji stránku. A věřte mi, že není problém dostat na váš článek třeba pět nebo deset tisíc přístupů za jeden den.


1. založte si Twitter účet. Proč Twitter, když chceme fungovat na Redditu? Počkejte a vše se dozvíte. Doporučuji začít tím, že si dáte do sledování všechny weby, které vás zajímají a které se vyjadřují k tématu, o němž píšete. Můžete se mrknout třeba na sledované kanály KeenGameru, abyste měli určitý příklad. Zde se jedná o herní servery. Co je ještě hodně efektivní, ale už nechám na vašem zvážení, je najít si přímo stránky jednotlivých her (či čehokoliv jiného) a dát si je také do sledování. Důvodem je fakt, že všechny hlavní herní weby mají zpoždění v publikování novinek a pokud víte o novince přímo od zdroje, máte možnost vše jako první publikovat a získat tak kladné body pro vás. Pokud budete chtít jen kopírovat velké servery, často to nebude již aktuální a zajímavé info pro čtenáře redditu. A další fakt, který později vysvětlím, na čím více domén budete na redditu odkazovat, tím jednodušší budete mít práci.

2. založte si účet na Redditu. Klidně si udělejte nový email, na který vše bude chodit, včetně hesla atd. A doporučuji udělat si účtů více! Pokud vám jeden zabanují, což se může stát, budete mít další k dispozici. Každý nový účet má omezení a až po pár měsících budete mít možnost fungovat s méně omezeními. Takže mít v záloze starší účty je výhodné.

3. nainstalujte si addon toolbox dle prohlížeče. Pomůže vám to po kliknutí na H (bod 5) zjistit orientačně, jak na tom jste s doménami a limity

4. mrkněte se třeba na keengamer účet, uvidíte, co za články a komentáře postoval. Uvidíte i karmu odkazu 2027, karmu komentáře 24 apod. 

Pozor, pokud budete mít karmu komentáře mínusovou nebo nízkou, tak vás třeba na určitých subredditech nenechají postovat linky, protože máte nízkou karmu komentářů. Takže musíte budovat jak dobré renomé na lincích, tak na komentářích.

Funguje to tak, že každý link nebo komentáře může kdokoliv ohodnotit palcem dolů nebo nahoru. U linků nelze jít do mínusu, takže tam je to docela v pohodě. Ale u komentářů můžete být brutálně v mínusu, pokud někoho naštvete, pokud se budete do někoho navážet a snažit se třeba i věcně oponovat. Na redditu jsou hateři a trollové, takže pokud napíšete, že ten post je s...a, tak vás zpranýřujou a máte najednou uvidíte -100 karmu na komentáře a hrabete se z toho týden až dva.Je to trapné, ale vyplatí se jít s proudem, nedělat "bordel" a psát jen to, co se lidem a masám líbí. Tím si navýšíte svou karmu, protože vám dají palec nahoru. A věřte, že dostat se třeba z -100 na +100 není vůbec jednoduché, pokud se tomu nevěnujete. Fakt opatrně, je dobré  komentovat cizí věci, linky a komentáře. Neriskujte, pište jen o tom, co si myslíte, že se bude lidem líbit.  Vůbec neřešte, co se líbí vám nebo co se vám nelíbí, reddit je DAV a dav se  chová tak, že se chytne majoritního přesvědčení... Nebo si udělejte třeba jen karmu kolem 100 na komentáře a pak na to můžete kašlat, hlavní jsou u vás linky.

5. jakmile budete mít  toolbox, tak vedle svého i jakéhokoliv jiného jména uvidíte [H]. 

Image title


Na to když kliknete, tak uvidíte obecné statistiky svých url linků. A jak moc promujete na jednotlivé domény. 

Image title

POZOR, bere to v potaz i linky na samotný reddit, takže to není úplně správné. Je potřeba se podívat redditinvestigator kde vpravo nahoře vidíte Links: a číslo. U keengameru třeba 151. Potom sjeďte dolů a vlevo dole jsou přímé linky. Všechno, co je zašedlé a je self.xxxxx se nepočítá. Takže si udělejte součet linků, které jsou takto zašedlé a ty odečtěte od počtu linků nahoře a dostanete reálný počet odkazů, se kterými lze počítat. KeenGamer má 23. Řekněme, že KeenGamer dává linky na svůj vlastní web, případně dával. Na keen vede 11 linků, takže procentuálně má 151-23=128 linků. Z toho 11 na keen. Takže počet linků na KeenGamer stránku je 8,6% a to je v pořádku, musí být pod 10%.

6. pozor, na Redditu  působí další skryté věci a pravidla, která se nikde nedočtete. Posílal jsem třeba komentáře a snažil se tak odpromovat vlastní web. A vypadá to, že i komentáře se nějakým způsobem počítají do těchto limitů. Obecně KAŽDÉ self-promo nezávisle na způsobu se počítá do limitu 10%. Aspoň tohle jsem se dozvěděl od moderátorů pár milionových subredditů. Takže sice můžete mít 6,8%, ale na největší reddity nemusíte být schopný procpat články, protože je automatický filtr zruší a neukáže. Dával bych si proto pozor i na to, jestli linkujete v komentářích a pro jistotu i každý takový komentář počítal do limitu. A problém je, že když to filtr zakáže, tak sice můžete ten link smazat, aby se nepočítal do procent, ale KAŽDÉ mazání se opět negativně projevuje v nějakém skrytém reddit systému. Takže je lepší nic nemazat a nechávat a  radši pracovat na dalších lincích a karmě.

7. Kam dávat linky? Kde promovat? Budu se věnovat herní problematice, ale platí to pro všechny. Většinou když jde o nějakou opravdu velkou a známou hru, třeba Fallout 4, tak je lepší dát link rovnou přímo do subredditu k Fallout 4. Jsou tam desítky tisíc uživatelů a budou štastní, že na vás kliknou a něco se dozví o Fallout 4. Samozřejmě nejsilnější subreddity jsou Gaming a Games, ale je tam velká konkurence. 

Gaming - zaměřený na kecání o hraní a hrách spíše obecně. Má osm milionů uživatelů. Pokud máte něco super o hraní, herní technologickou novinku, článek, rady, můžete to dát sem.

Games - pokud se to týká přímo nějaké hry, třeba recenze, úvaha nebo cokoliv, dejte to sem. Články ke konkrétním hrám mají větší dosah a více přístupů z tohoto subredditu, i když je menší.

Podívejte se, co třeba dokázal jeden link o StarCraft 2. 870 palců nahoru je obrovské číslo a pokud by tohle vedlo na vaši stránku, věřte, že dvacet tisíc přístupů by bylo zajištěných ;-). Obecně to berte tak, že pokud link má nad 50 nebo i nad 100 palců nahoru, tak je úspěšný.

Image title


8. Proč Twitter? Tady se dostáváme k tomu, proč máte účet na Twitteru. Naprosto nejjednodušší věc, jak psát novinky na reddit včas, nebýt už pozdě a duplicitní, je otevřít si svůj účet na Twitteru, mít ve Following několik desítek serverů a sledovat, jak se objeví nějaká novinka. A potom jen skočíte na tu novinku, zjistíte, co to je, vyberete si buď konkrétní velký subredddit nebo nějaký obecný a velký jako třeba Games, dáte Insert link, adresu, nadpis a buch, máte hotovo. Tímto zůsobem stačí průběžně sledovat svůj Twitter a třeba jednou za půl hodiny, hodinu provést tuto akci a můžete snadno udělat 10 až 30 linků denně. Potřebujete mít minimálně 9 linků denně na 9 různých domén, na to nezapomínejte. Abyste mohli dát desátý svůj. Takže mít v zásobě a sledování třeba 30 serverů je nezbytnost.

Tímto způsobem nemusíte hledat novinky a snažit se pracně najít, co publikovat na redditu, a připravovat si tak půdu a linky pro reklamu na svou stránku. Twitter to dělá za vás. 

Pozor, na Redditu máte limit jeden link co 10 minut.

9. Založte si rovnou víc  účtů. Jak jsem psal, v případě zabanování budete mít nachystaný další, staršího data, což je důležité. 

10. Vždy kontrolujte svůj post. Jakmile založíte link, dejte si na daném subreditu seřazení od nejnovějších a odlogujte se. Takto zkontrolujete, že je opravdu publikovaný. Zkontrolujte to i za půl hodiny třeba, často je odmítnutý po pár minutách moderátorem, protože něco nesplňuje.

10. Hotovo? Víceméně ano, je více problémů a topiců, o kterých by se dalo mluvit a třeba o tom napíšu pokračování. Ale tento základ může velice krásně stačit, abyste si navýšili přístupy na svůj web. A to ve velkém. A zadarmo!


Ve zkratce. Založte si Twitter, sledujte novinky, kopírujte je na Reddit, budujte si zásobu linků a jakmile potřebujete, pošlete link na svůj článek na své doméně.

Můžu vám říct, že tohle všechno mě trvalo asi tři měsíce pozjišťovat, asi dva zabanované účty, jednou zabanovaná doména atd. 


Ještě pár rad na konci:

- nemažte své příspěvky, pokud nejde třeba jen o opravu nadpisu, kdy vám moderátor řekl, že takto nesmí být použit, potom ho smažte, napište znovu a publikujte. Jinak nemažte.

- nespamujte. Neriskoval bych psát na ten samý subreddit každý den jeden článek na svou doménu. Doporučuji tak jednou za 3 dny.

- nenadávejte, buďte radši za idioty, pokud vám to pomůže budovat karmu a lidi vás budou mít rádi. Nechoďte proti proudu

- pokud budete shadowbanned, tak svůj příspěvek pořád uvidíte, jen bude neviditelný pro ostatní, proto vždy kontrolujte příspěvky odhlášení (kontrola na ban zde )

- pokud budete spamovat, můžete se dostat do stádia, kdy vaši doménu na určitém subredditu zabanují a pak můžete už jen poprosit moderátory od odbanování. Tohle je obrovský problém, proto bacha na to!


Pokud jsem vám aspoň trochu pomohl, darujte nějaký peniz přes link níže. A jestli máte otázky, ptejte se v komentářích pod článkem.Rate this article
- 2 - 0


Comments


1 comments
20-Oct-2017

Guild Wars 2 Path of Fire Review

author: Jorge C. Moraga
category:

Guild Wars 2 is an MMORPG developed by Arena.net and published by NCSOFT for the PC platform. It's been around since 2012, and is still one of the...

0 0
0
19-Oct-2017

Project Nimbus Giveaway

author: Dmytro Voloshyn
category:

Project Nimbus is a high speed mech action game set in a post-apocalyptic world. The game has released on Steam and is having Very Positive rating...

0 0
0
19-Oct-2017

Zero Escape: Zero Time Dilemma Review (PS4)

author: Nick Banks
category:

In Zero Time Dilemma, the player is tasked with helping nine victims survive a sick game of death, set up by the mysterious Zero. Set in an...

0 0
0
10-Jan-2016

How to get money and promote your website with Reddit

author: Lojza
category:

Do you want to actively and successfully promote your blog, website, articles or simply your content on Reddit? Do you know how to do it? How do...

0 0
0